پایگاه خبری شرکت ملی صنایع مس ایران
چهارشنبه 4 مهر ماه 1397
Wednesday 26 September 2018
کد مطلب : ‌5937
مدیر امور تغلیظ مجتمع مس سرچشمه:

بالاترین حاشیه سود در تولید کنسانتره است

در شرایط کنونی میزان سودآوری و حاشیه سود در واحد تغلیظ و در بخش تولید کنسانتره از دیگر واحدها بیشتر است.

بالاترین حاشیه سود در تولید کنسانتره است

به گزارش مس پرس، مهندس لنگری زاده مدیر امور تغلیظ مجتمع مس سرچشمه با بیان این مطلب و در پاسخ به این پرسش که در شرایط فعلی تولید تا چه مرحله ای مقرون به صرفه است، اظهار داشت: با بررسی های مختلف باید دید کجا می‌توان بهترین درآمد را کسب کرد و در آن قسمت سرمایه گذاری کرد.

وی با بیان اینکه فروش کنسانتره خام فروشی نیست، تاکید کرد: با توجه به مصرف کمتر کاتد در کشور، در شرایط کنونی میزان سودآوری و حاشیه سود در واحد تغلیظ و در بخش تولید کنسانتره از دیگر واحدها بیشتر است.


در شرایط کنونی میزان سودآوری و حاشیه سود در واحد تغلیظ و در بخش تولید کنسانتره از دیگر واحدها بیشتر است.

 لنگری زاده با تاکید بر اینکه کنستانتره فروختن خام فروشی محسوب نمی‌شود، تصریح کرد: کشورهایی چون شیلی و آمریکا نیز کنستانتره تولیدی را می‌فروشند و تنها به اندازه نیاز داخل کاتد تولید می کنند زیرا  تولید کاتد بیشتر متحمل صرف هزینه های بالا می شود و حاشیه سود کمی برای ما به دنبال دارد.

 وی همچنین در خصوص تجهیزات و تکنولوژی بکار رفته در واحد تغلیظ شماره یک و دو  گفت: ارتقاء و توسعه واحد تغلیظ شماره یک در سال 1383 با نصب تجهیزات و تکنولوژی روز دنیا مثل آسیای نیمه خودشکن و استفاده از سلول های فلوتاسیون با حجم زیاد انجام شد.

 وی افزود: همچنین در راه‌اندازی فاز دوم کارخانه تغلیظ مس سرچشمه با بکار گیری آخرین تجهیزات و تکنولوژی روز دنیا، زمینه استحصال 7 میلیون تن خاک و تولید 160 هزار تن کنسانتره مس با عیار 28 درصد ایجاد شد. مدیر امور تغلیظ مجتمع مس سرچشمه با بیان اینکه با نصب سیستم های پیشرفته و تعریف و اجرای پروژه های تحقیقاتی از نظر تکنولوژی فرآوری از دنیا عقب نیستیم گفت: در عین حال تلاش شده است در جهت افزایش دانش بومی، راه اندازی، نگه داری و تعمیرات به خود کفایی برسیم تا جایی که در احداث کارخانه‌های کوچک فرآوری از دانش بومی استفاده شده است و تنها در بحث صنایع بزرگ شاید کمی نیاز به افزایش دانش وجود داشته باشد که با برنامه‌ریزی هایی که صورت گرفته است، حل خواهد شد.

 لنگری زاده با بیان اینکه بکارگیری و استفاده از دانش و تکنولوژی روز دنیا برای دستیابی به ظرفیت اسمی تولید در واحد تغلیظ یکی از هدف های اصلی محسوب می شود، اظهارداشت: از همان ابتدای راه اندازی واحد تغلیظ تحقیقات بسیار خوبی در واحد خردایش و برای فرآوری بهتر سنگ معدن صورت گرفت.

 

googleplus  Facebook  Twitter  Cloob  Cloob  Cloob
نام‌ :
ایمیل :
نمایش داده نمی‌شود
متن :
 
عضویت در خبرنامه
نام‌ و نام‌خانوادگی:
ایمیل :