پایگاه خبری شرکت ملی صنایع مس ایران
چهارشنبه 26 دی ماه 1397
Wednesday 16 Januray 2019
کد مطلب : ‌6254
مجری پروژه توسعه تغلیظ سرچشمه خبر داد

دریافت 4 میلیون تنی سنگ معدن ورودی فاز 2 تغلیظ سرچشمه

مجری پروژه توسعه تغلیظ سرچشمه گفت: از زمان راه‌اندازی فاز 2 توسعه تغلیظ در 9 اردیبهشت تا 30 بهمن‌ماه سال جاری در حدود 4 میلیون تن سنگ معدن دریافت شده است.

 دریافت 4 میلیون تنی سنگ معدن ورودی فاز 2 تغلیظ سرچشمه

به گزارش مس‌ پرس، حسن محمودآبادی مجری پروژه توسعه تغلیظ سرچشمه بابیان این مطلب اظهار داشت: مطابق طرح کارخانه، آماده‌کاری تجهیزات 90 درصد است، ولی با توجه به اینکه معمولاً در طول سال اول راه‌اندازی، به این سطح نمی‌رسد ما آماده‌به‌کاری تجهیزات را درمجموع تاکنون به 73 درصد رسانده‌ایم.
وی افزود: با اینکه این پروژه در زمان تحریم‌ها راه‌اندازی شد ولی در خرید تجهیزات از برندهای معتبر دقت زیادی صورت گرفت به‌طوری‌که باگذشت 10 ماه از راه‌اندازی این پروژه مشکل خاصی در خصوص تجهیزات نداشتیم.
محمودآبادی در پاسخ به این پرسش که فاز یک تغلیظ نسبت به فاز دو چه مزیتی دارد گفت: فاز 2 مزیتی که نسبت به فاز 1 دارد این است که سیستم تولید آن به‌طور کامل تحت پوشش اتوماسیون است و این سیستم به شکلی می‌تواند امور تولید کارخانه را پیش ببرد که بتواند به بهترین حالت ازلحاظ فرایندی کار کند.
مجری پروژه توسعه تغلیظ سرچشمه در تشریح این موضوع گفت: یکی از تأثیرات این اتوماسیون بهبود بخشیدن به بهتر شدن خردایش‌ها است چرا که وقتی خردایش بهتر باشد در فلوتاسیون تأثیر مثبت خود را می‌گذارد و این جنبه فرایندی منجر به افزایش بازیابی شده است.
محمودآبادی با اشاره به آموزش‌های صورت گرفته به پرسنل بهره‌بردار گفت: در هنگام تحویل فاز 2 به بهره‌بردار برای بهتر شدن و افزایش سطح دانشی پرسنل آموزش‌های آف‌سایت، خارج از کارخانه، و آن‌سایت، در داخل کارخانه، نیز انجام شد که آموزش‌های انجام‌شده آن‌سایت سه برابر از برنامه پیش‌بینی‌شده بیشتر شد و امید است به ارتقا سطح دانشی و عملکرد پرسنل بهره‌برداری کمک کند.
وی در پایان گفت: در 14 مرداد ماه که پروژه را از پیمانکار به طور موقت تحویل گرفتیم تعداد نقائص موجود 1825 بود که در طی 6 ماهه از زمان تحویل 1621 مورد رفع نقص انجام شده است و 204 مورد دیگر که نسبت به نقص‌های انجام‌شده کم‌اهمیت‌تر است و در تولید نقشی ندارند، باقی‌مانده است.

googleplus  Facebook  Twitter  Cloob  Cloob  Cloob
نام‌ :
ایمیل :
نمایش داده نمی‌شود
متن :
 
عضویت در خبرنامه
نام‌ و نام‌خانوادگی:
ایمیل :