پایگاه خبری شرکت ملی صنایع مس ایران
پنج‌شنبه 3 خرداد ماه 1397
Thursday 24 May 2018
کد مطلب : ‌6407
در همایش راهبران مس منطقه کرمان صورت گرفت

تشریح عملکرد شرکت مس در سال 94 و ارائه برنامه های شرکت در سال جدید

همایش راهبران مس منطقه کرمان با حضور مدیرعامل، اعضای هیئت مدیره معاونان شرکت مس، مدیر مس منطقه کرمان و مدیران و کارکنان مجتمع مس سرچشمه به منظور بررسی عملکرد شرکت در سال 94 و استراتژی های شرکت در سال 95، در مجتمع مس سرچشمه برگزار شد.

تشریح عملکرد شرکت مس در سال 94 و ارائه برنامه های شرکت در سال جدید

به گزارش مس پرس، در ابتدای این همایش حسین نظری مدیر منطقه مس کرمان گزارشی از عملکرد واحدهای مختلف منطقه مس کرمان در سال 94 ارائه داد و گفت: خوشبختانه علی رغم همه مشکلاتی که به خاطر کمبود نقدینگی و کاهش قیمت های جهانی مس برای شرکت مس به وجود آمد توانستیم در اکثر حوزه ها برنامه های پیش بینی شده را محقق کنیم.
وی در خصوص وضعیت و عملکرد برنامه تولید منطقه کرمان در سال گذشته اظهار داشت: کل استخراج نسبت به برنامه 60/4 درصد، سنگ سولفور استخراجی با عیار 67/0 درصد نسبت به برنامه 72/3 درصد، مس محتوی معدنی نسبت به برنامه 3/1 درصد، آند تولیدی نسبت به برنامه 8/0 درصد و کاتد تولیدی نسبت به برنامه05/0 درصد افزایش داشته است.
مدیر مس منطقه کرمان در ادامه سخنانش به پیشرفت اهداف استراتژیک و برنامه های عملیاتی با استفاده از توان داخلی در راستای نحقق اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و گفت: در سال 94 تولید و افزایش ظرفیت متناسب با پتانسیل های معدنی، بهینه سازی فرایندهای تولید و کاری، ارتقا استانداردها،کاهش سطح آلایندگی و بهبود شرایط محیطی پرسنل، ارتقای بهره وری نیروی انسانی و تحول فرهنگی، اخلاقی و اجتماعی و برقراری روابط با شرکتهای معدنی داخلی و خارجی جزء اهداف استراتژیک و برنامه های عملیاتی مس منطقه کرمان بود.
وی افزود: برای تحقق این اهداف در سال گذشته 500 اقدام با تکیه بر توان داخلی و به منظور تحقق اقتصاد مقاومتی انجام شد.
در ادامه این همایش محسن بازارنوی معاون مالی شرکت ملی صنایع مس ایران با اشاره به نامگذاری سال 95 به اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل گفت: شرکت ملی صنایع مس ایران و حوزه مالی و اقتصادی در این ارتباط با تلاشی مضاعف با عملیاتی کردن سیاست های اجرایی در حوزه فعالیتی درصدد بهره گیری از فرصت‌ها، ارتقاء بهینه امکانات و توسعه فعالیت‌هاست.

وی درباره محورهای اساسی و اصلی شرکت مس و معاونت مالی و اقتصادی شرکت در سال 95 برای تحقق اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: تمرکز بر مزیت های رقابتی افزایش فروش و صادرات، کاهش هزینه ها، استفاده از سرمایه گذاری خارجی جهت توسعه فعالیت و صادرات تولیدات، گسترش همکاری و مشارکت با کشورهای فعال در حوزه مس و بهره گیری از فرصت های ایجاد شده با اقتصاد مقاومتی محورهای اصلی فعالیت های شرکت مس در سال جدید هستند.
بازارنوی در ادامه به برنامه های عملی تعریف شده برای افزایش بهره وری در شرکت مس اشاره کرد و گفت: مهمترین برنامه های امور مالی برای سال 1395 با تاکید بر اقتصاد مقاومتی مدیریت نقدینگی و تامین منابع مالی، استفاده حداکثری از سیستم بانکی و صندوق توسعه ملی در چارچوب تسهیلات ارزان قیمت، کاهش دوره وصول مطالبات و تسویه حساب های سنواتی، کاهش سرمایه در گردش مورد نیاز با بهینه سازی موجود انبار متناسب با مقتضیات شرکت و تامین مالی پروژه‌ها از محل سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی، مشارکت سهامداران به منظور افزایش سرمایه و صدور اوراق مالی است.

در بخش دیگری از این همایش مهدی ابراهیمی معاون منابع انسانی شرکت ملی صنایع مس ایران با اشاره به عملکرد این معاونت در سال 94 در خصوص اهداف سال 95 این معاونت گفت: تعیین استراتژی و سیاست های منابع انسانی به منظورافزایش بهره وری یکی از اهداف ما در سال 95 است.
ابراهیمی درباره دیگر اهداف معاونت منابع انسانی شرکت مس اظهار داشت: تهیه لیست سنجش رضایت شغلی کارکنان، بررسی واصلاح فرآیندهایی سازمان، اصلاح و دستور العمل با تاکید بر نظم و انضباط اداری، اصلاح سیستم ارتقا و ترفیع، بازنگری و اصلاح چارت های سازمانی با توجه به نتایج ارایه شده از سوی کمیته فرایندها و اجرای پروژه مدیریت عملکرد ارزیابی متوازن از دیگر اهداف معاونت منابع انسانی برای سال 95 است.
وی تاکید کرد: بر خلاف شرکت های بزرگ معدنی دنیا بحث تعدیل نیرو را به هیچ عنوان دنبال نمی کنیم و در صدد هستیم بهره‌وری نیروی انسانی را در شرکت مس به منظور مقابله با کاهش قیمت ها افزایش دهیم.

علی‌رضا رضایی‌نسب مدیر فناوری و اطلاعات شرکت مس نیز با ارائه گزارشی از فعالیت‌های حوزه فناوری و اطلاعات گفت: مهمترین تعهد ما در سال 94 ساماندهی سیستم‌های اطلاعاتی، اصلاح و یکپارچه سازی زیرساخت و خدمات، تدوین استراتژی و تعیین راه‌حل رفع نیاز اطلاعاتی شرکت بود.

مدیر فناوری و اطلاعات شرکت مس در خصوص اقدامات انجام شده در خصوص یکپارچه سازی زیر ساخت ها گفت: مهیا کردن زیرساخت‌های لازم برای یکپارچگی کامل ICT، یکسان‌سازی سرویس‌های ایمیل کل شرکت، اصلاح و استاندارد سازی سرور فارم‌ها، راه‌اندازی مرکز مانیتورینگ شبکه مخابراتی و برقراری ارتباط فیبر نوری خاتون آباد، سرچشمه، چاه فیروزه و دفاتر شهر با ایستگاه مخابراتی واقع در شهربابک از مهمترین اقدامات انجام حوزه فناوری و اطلاعات شرکت مس در حوزه زیر ساخت در سال 94 بود.
 

googleplus  Facebook  Twitter  Cloob  Cloob  Cloob
نام‌ :
ایمیل :
نمایش داده نمی‌شود
متن :
 
عضویت در خبرنامه
نام‌ و نام‌خانوادگی:
ایمیل :