پایگاه خبری شرکت ملی صنایع مس ایران
پنج‌شنبه 3 خرداد ماه 1397
Thursday 24 May 2018
کد مطلب : ‌6621
معاون هماهنگی مدیرعامل شرکت مس خبر داد

استمهال حقوق و عوارض دولتی شرکت مس

با پیگیری‌های مدیرعامل و معاونت هماهنگی مدیرعامل شرکت مس در سال جاری مصوبه هیئت دولت در خصوص استمهال حقوق و عوارض دولتی به شرکت مس ابلاغ شد.

 استمهال حقوق و عوارض دولتی شرکت مس

به گزارش مس پرس، سید حجت‌الله موسوی معاون هماهنگی مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران با اعلام این خبر در خصوص اهمیت این موضوع گفت: در سال گذشته بر اساس محاسبات اداره کل صنایع آذربایجان و کرمان بالغ بر هزار میلیارد تومان بدهی و جرایم حقوق و عوارض دولتی بدهی داشتیم که در حدود 50 درصد آن جریمه بود.
وی افزود: با اینکه شرکت ماهیانه بخشی از این بدهی را پرداخت می‌کرد ولی چون هزینه خیلی سنگینی بود و جریمه خیلی سنگینی هم داشت و در شرایطی که شرکت هم با کاهش قیمت جهانی مس روبرو شده بود، پرداخت آن فشار زیادی بر شرکت مس وارد می‌کرد.
موسوی در ادامه اظهار داشت: بر اساس پیگیری‌های جدی مهندس مرادعلیزاده مدیرعامل شرکت مس و برگزاری جلسات مستمر با کمیسیون زیربنایی دولت موفق شدیم که حقوق و عوارض دولتی را استمهال کنیم و این اجازه را پیدا کردیم که از محل این بدهی به بحث کاهش آلایندگی مس سرچشمه و خاتون‌آباد از طریق راه‌اندازی سریع‌تر کارخانه‌های اسید این دو مجتمع بپردازیم.
معاون هماهنگی مدیرعامل شرکت مس با تأکید بر اینکه رفع آلایندگی خاتون‌آباد و سرچشمه جزو دغدغه‌های اساسی شرکت مس است گفت: با ابلاغ این مصوبه اصلاح قراردادهای ساخت کارخانه اسید را فوراً در دستور کار قرار دادیم تا از بهترین تکنولوژی‌های روز دنیا برای کاهش آلاینده های زیست محیطی در این دو مجتمع استفاده کنیم.
وی در پایان اظهار داشت: درنهایت قرارداد ساخت کارخانه اسید با شرکت اتوتک به ارزش 186 میلیون یورو منعقد شد تا با استفاده از بهترین تکنولوژی اتوتک ساخت کارخانه اسید طی مدت 36 ماه به سرانجام برسد.

 

googleplus  Facebook  Twitter  Cloob  Cloob  Cloob
نام‌ :
ایمیل :
نمایش داده نمی‌شود
متن :
 
عضویت در خبرنامه
نام‌ و نام‌خانوادگی:
ایمیل :