پایگاه خبری شرکت ملی صنایع مس ایران
پنج‌شنبه 3 خرداد ماه 1397
Thursday 24 May 2018
کد مطلب : ‌6717
معاون ذوب و پالایش مس سرچشمه:

تکنولوژی تولید پالایشگاه مس سرچشمه تا پایان سال 95 تغییر می‌یابد

تا پایان سال جاری برنامه نصب سی اس ام و تغییر تکنولوژی تولید کاتد از روش سنتی تهیه کاتد اولیه به روش کاتد دائمی در پالایشگاه اجرا خواهد شد.

تکنولوژی تولید پالایشگاه مس سرچشمه تا پایان سال 95 تغییر می‌یابد

به گزارش مس پرس، مهندس علی نوروزی معاون ذوب و پالایش مس سرچشمه با بیان این مطلب در خصوص میزان پیشرفت نصب و راه‌اندازی ماشین سی اس ام برای تولید کاتد دائمی استنلس استیل در پالایشگاه سرچشمه گفت: نصب و راه‌اندازی این دستگاه در مرحله پایان عملیات بتن‌ریزی فونداسیون و شروع اصلاحات ماشین جهت نصب است.
وی با بیان اینکه مطالعات و تهیه نقشه‌ها و جانمایی ماشین نیز به‌صورت کامل انجام شده است افزود: در بخش اجرایی و خرید دستگاه‌های مربوط نیز حدود 30 درصد پیشرفت داشته‌ایم.
نوروزی با بیان اینکه در سال جاری پالایشگاه از شرایط خاصی به دلیل نصب این دستگاه برخوردار بوده است اظهار داشت: با این حال و بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت‌گرفته، برنامه نصب دستگاه سی اس ام به تولید پالایشگاه خللی وارد نکرد و موفق شدیم طی 4 ماهه سال جاری با تولید 41289 تن کاتد در پالایشگاه طبق برنامه تعیین شده برای تولید کاتد در سرچشمه عمل کنیم.
معاون ذوب و پالایش مس سرچشمه در ادامه به مزیت‌های این تکنولوژی اشاره کرد و گفت: مزیت عمده تکنولوژی کاتد دائمی استنلس استیل نسبت به تکنولوژی روش سنتی ورق اولیه که در حال حاضر در پالایشگاه سرچشمه انجام می‌شود افزایش کیفیت کاتد، کاهش هزینه‌های نیروی انسانی و بالا بردن سرعت تولید است.
نوروزی مزیت‌های زیست‌محیطی این تکنولوژی را از دیگر برتری‌های این تکنولوژی نسبت به روش فعلی تولید کاتد در سرچشمه دانست و اظهار داشت: با نصب دستگاه csm و تغییر تکنولوژی کاتد امکان پوشش سطح سلول‌های الکترولیز وجود دارد که با این کار تا حدود زیادی از تبخیر اسید و انتشار آن به داخل هوای سالن جلوگیری می‌شود که این موضوع در راستای ارتقای سلامت کارکنان و حفظ محیط‌زیست است.

googleplus  Facebook  Twitter  Cloob  Cloob  Cloob
نام‌ :
ایمیل :
نمایش داده نمی‌شود
متن :
 
عضویت در خبرنامه
نام‌ و نام‌خانوادگی:
ایمیل :