پایگاه خبری شرکت ملی صنایع مس ایران
پنج‌شنبه 3 خرداد ماه 1397
Thursday 24 May 2018
کد مطلب : ‌6875

شرکت معادن مس کانکولا کارخانه ذوب خود را تعطیل می‌کند

شرکت معادن مس کانکولا، زیرمجموعه شرکت منابع ودانتا واقع در فهرست بورس لندن، کارخانه ذوب بزرگ نچانگای خود در شهر چینگولا، در استان کاپربلت زامبیا، را تعطیل کرده است.

شرکت معادن مس کانکولا کارخانه ذوب خود را تعطیل می‌کند

کانکولا این تعطیلی را که انتظار می‌رود چهل روز ادامه یابد، برای عملیات نگهداری لازم دانسته، که مشکلات جریان ذوب را مرتفع خواهد ساخت و آن را به ظرفیت تعریف‌شده‌اش خواهد رساند. این شرکت انتظار دارد پس از نگهداری چهل‌روزه تولید این کارخانه 35 درصد افزایش یابد.
شرکت معادن کانکولا همچنین یک رسوب‌دهنده الکترواستاتیک جدید را راه‌اندازی خواهد کرد، که به تمیز کردن گاز کوره کمک می‌کند. اما مدیریت ارشد شرکت از این مخارج خرسند نیست.
به گفته روزنامه محلی دِ پُست، مدیر روابط عمومی و ارتباطات شرکت، شاپی شاچیندا، طی بیانیه‌ای این پرسش را مطرح کرد که چرا شرکت 13 میلیون دلار صرف کارهای نگهداری می‌کند در حالیکه حقوق سپتامبر کارکنان ارشد هنوز پرداخت نشده است.
گزارش این روزنامه می‌افزاید که برای مدیران همچنین قابل فهم نیست که چطور شرکت هم‌زمان با عدم پرداخت حقوق آن‌ها 600 نفر را برای کارهای نگهداری در کارخانه ذوب اجیر می‌کند. ماه گذشته، کارگران نیز زمانی که این شرکت 133 نفر از آن‌ها را به خاطر بازنگری درروند عملیات‌هایش به مرخصی با حقوق فرستاد تحت فشار قرار گرفتند. شرکت معادن مس کانکولا گفت که این تصمیم از عواقب مشکلات جاری در صنعت مس جهانی است.
کارخانه ذوب نچانگا در 2008 به عنوان بخشی از سرمایه‌گذاری 3 بیلیون دلاری در توسعه‌های شرکت معادن مس کانکولا راه‌اندازی شد و از زمانی که ودانتا سهام اکثریت این شرکت را خریداری کرد ارتقاء یافت. شرکت معادن مس کانکولا بیش از 30 درصد از کل تولید مس کشور را بر عهده دارد و زامبیا دومین تولیدکننده بزرگ این فلز در قاره  آفریقاست.

googleplus  Facebook  Twitter  Cloob  Cloob  Cloob
نام‌ :
ایمیل :
نمایش داده نمی‌شود
متن :
 
عضویت در خبرنامه
نام‌ و نام‌خانوادگی:
ایمیل :