پایگاه خبری شرکت ملی صنایع مس ایران
پنج‌شنبه 3 خرداد ماه 1397
Thursday 24 May 2018
کد مطلب : ‌6890
در گفت‌وگو با معاون منابع انسانی شرکت صورت گرفت

تشریح چگونگی شکل‌گیری ساختار هلدینگی شرکت مس

اولین اقدام برای دستیابی به یک ساختار هلدینگی منطقه‌ای کردن زیرمجموعه‌های شرکت مس در کرمان و آذربایجان بود؛ زیرا این اقدام آمادگی ابتدایی را برای مناطق ایجاد می‌کرد که چنانچه بخواهند در آینده مستقل عمل کنند از الآن تمرین این کار را داشته باشند.

تشریح چگونگی شکل‌گیری ساختار هلدینگی شرکت مس

به گزارش مس‌پرس، مهدی ابراهیمی معاون منابع انسانی شرکت ملی صنایع مس ایران با بیان این مطلب گفت: یکی از موضوعاتی که در زمان ورود من به شرکت مس به‌عنوان معاون منابع انسانی مطرح بود بحث تبدیل ساختار شرکت مس به هلدینگ بود.
ابراهیمی با اشاره به بررسی‌های صورت گرفته در ابتدای سال 1394 برای دستیابی به این هدف، اظهار داشت: در این راستا و برای دستیابی به یک ساختار هلدینگی، منطقه‌ای شدن زیرمجموعه‌های شرکت در کرمان و آذربایجان به عنوان نخستین گام شناسایی شد؛ چراکه این اقدام آمادگی اولیه را برای مناطق ایجاد می‌کرد که چناچه بخواهند در آینده به طور مستقل عمل کنند، از ابتدا بستر لازم را برای تمرین این کار داشته باشند.
وی افزود: هلدینگ نیازهای ویژه‌ای دارد و با توجه به اینکه شرکت مس یک شرکت بورسی است یک قسمت از اقدامات لازم برای حرکت به سمت ساختار هلدینگی مربوط به داخل سازمان است و یک بخش دیگر هم به سازمان‌های بیرونی مرتبط می‌شود که باید مجوزهای لازم را صادر کنند.
ابراهیمی با بیان اینکه قاعدتاً ما نمی‌توانستیم صبر کنیم تا تمامی مقدمات و زمینه‌های لازم برای هلدینگ شدن به‌صورت کامل فراهم و عملیاتی شود اظهار داشت: در این شرایط ما سعی کردیم ساختار بینابینی را انتخاب و اجرایی کنیم تا نیازهای فعلی سازمان را تامین کند.
معاون منابع انسانی شرکت ملی صنایع مس ایران در تشریح این موضوع گفت: ما دو بخش وظیفه‌ای در شرکت داریم یک بخش وظایف حاکمیتی است و یک بخش وظایف عملیاتی و اجرایی است. وظایف حاکمیتی تا زمانی که ساختار هلدینگ به طور کامل محقق نشده است و مناطق به شرکت تبدیل نشده‌اند، به‌واسطه اینکه مسئولیت با خود سازمان اصلی است واگذار شدنی نیست. ولی بعضی وظایف جنبه حاکمیتی ندارند و قابلیت تفویض در آنها وجود دارد و به همین دلیل می‌توانیم آنها را واگذار کنیم.
وی تصریح کرد: بنابراین در قسمت‌هایی که امکان اعمال تغییرات بود و دیدگاه حاکمیتی بر آنها حاکم نبود شروع به بررسی و ایجاد تغییرات کردیم.
معاون منابع انسانی شرکت ملی صنایع مس ایران با اشاره به اینکه منطقه‌ای کردن نخستین گام شرکت برای ایجاد تغییرات بر پایه ساختار هلدینگ بود گفت: بعدازاین اقدام بازنگری‌‌های مختلفی در چارت و ساختار سازمانی مناطق کرمان و آذربایجان صورت گرفت و پس از ساعت‌ها کار نیروی انسانی تشکیلات در چارت سازمانی منطقه کرمان تغییرات اساسی ایجاد و ابلاغ شد و در حال حاضر در مرحله اجرایی شدن است.
وی تصریح کرد: در وضعیت جدید نمودار سازمانی منطقه‌ای مس کرمان با ادغام مجتمع‌های سرچشمه و مجتمع شهربابک به‌صورت یکپارچه و در قالب ستاد مدیر منطقه و معاونت‌های ذی‌ربط شکل گرفته است.
ابراهیمی با بیان اینکه در حوزه ستادی تهران هم به همین ترتیب در حال تغییرات هستیم و گام به گام وارد حوزه‌های مختلف معاونت‌ها می‌شویم و تغییرات لازم را بررسی و ایجاد می‌کنیم افزود: در کنار ایجاد تغییرات در ساختار سازمانی منطقه کرمان و ستاد، کار بررسی چارت منطقه آذربایجان برای نزدیک شدن به ساختار هلدینگ هم شروع شد و درنهایت ساختار منطقه آذربایجان نیز در قالب دو معاونت در زیرمجموعه مدیرعامل شرکت صنعتی معدنی مولیبدن مس آذربایجان طراحی شد.
وی افزود: در شهریورماه سال جاری تغییرات صورت گرفته به منطقه آذربایجان ابلاغ شد که اکنون در حال عملیاتی سازی گام‌به‌گام چارت هستند.

googleplus  Facebook  Twitter  Cloob  Cloob  Cloob
نام‌ :
ایمیل :
نمایش داده نمی‌شود
متن :
 
عضویت در خبرنامه
نام‌ و نام‌خانوادگی:
ایمیل :