پایگاه خبری شرکت ملی صنایع مس ایران
دوشنبه 4 تیر ماه 1397
Monday 25 June 2018
کد مطلب : ‌6918
نائب رئیس انجمن مدیریت سبز ایران خبر داد

گواهینامه طلایی بنیاد جهانی انرژی به طرح جامع آب مس منطقه کرمان رسید

شرکت ملی صنایع مس ایران موفق به کسب گواهینامه سطح طلایی جامعه مدیریت سبز اروپا و تندیس بنیاد جهانی انرژی در خصوص طرح جامع آب شد.

گواهینامه طلایی بنیاد جهانی انرژی به طرح جامع آب مس منطقه کرمان رسید

به گزارش مس پرس، محمد امین‌زاده مدیر سابق HSE شرکت ملی صنایع مس ایران و نائب رئیس انجمن مدیریت سبز ایران در خصوص دلایل موفقیت شرکت مس در این همایش که در وین اتریش برگزار شد، گفت: بنیاد جهانی انرژی هر ساله در پنج مقوله آب، زمین، آتش، جوانان و انرژی پروژه‌های شاخص کشورها و شرکت‌های مختلف صنعتی و معدنی را مورد بررسی و ارزیابی قرار می‌دهد؛ بنابراین در گام نخست پروژه‌های سبز کشورهای مختلف از سوی این بنیاد مورد بررسی و ارزیابی قرار می‌گیرد و در صورت کسب امتیاز لازم جوایز ملی به آنها اهدا می‌کنند.

وی افزود: همچنین اگر پروژه‌ای شاخصه‌های لازم برای مطرح شدن در سطح بین‌المللی را به دست بیاورد گواهینامه و تندیس بنیاد انرژی نیز به آنها اهدا می‌شود.
امین‌زاده با اشاره کم‌آبی استان کرمان گفت: با توجه به اینکه شرکت مس در منطقه‌ای قرار گرفته است که در آن کم‌آبی وجود دارد و علاوه بر آن فرایند تولید مس با آب آمیخته شده است با حمایت مدیران ارشد شرکت مس تصمیم گرفته شد که در کنار سایر طرح‌های زیست محیطی، طرح جامع آب در منطقه کرمان اجرا شود.
نائب رئیس انجمن مدیریت سبز ایران با تأکید بر اینکه طرح جامع آب در سطح یک مگاپروژه تعریف شده بود اظهار داشت: به خاطر تأثیرات شگرف طرح جامع آب بر افزایش بهره‌وری و کاهش مصرف آب در فرایند تولید مس بر آن شدیم تا این طرح را برای بررسی و ارزیابی به جامعه سبز اروپا و بنیاد جهانی انرژی ارسال کنیم.
وی تصریح کرد: در نخستین گام و بر پایه چارچوب کاری جامعه مدیریت سبز اروپا تأثیرات این طرح را در چهار مقوله اقتصادی، زیست محیطی، اجتماعی و تکنولوژی توضیح دادیم و ارسال کردیم.
مدیر سابق HSE شرکت مس با بیان اینکه پس از بررسی‌هایی مقدماتی، کارشناسی از سوی جامعه مدیریت سبز اروپا به مس منطقه کرمان آمد و این طرح را از نزدیک مورد بررسی و ارزیابی قرار داد گفت: پس از بررسی‌های دقیق ما موفق شدیم از جمع هزار نمره، 930 نمره در خصوص طرح جامع آب که نمره طلایی نیز محسوب می‌شود، کسب کنیم.
امین زاده با بیان اینکه شرکت مس علاوه بر کسب جوایز، گواهینامه و تندیس، به خاطر فعالیت‌‌های مداوم و اساسی در حوزه محیط زیست؛ به‌خصوص در شش سال اخیر؛ صاحب چند امتیاز ویژه نیز در بنیاد جهانی انرژی شد، اظهار داشت: ازجمله این امتیازها عضویت مهندس احمد مرادعلیزاده مدیرعامل شرکت مس به‌عنوان عضو افتخاری هیئت‌مدیره بنیاد جهانی انرژی به مدت 2 سال، عضویت مهندس حسین نظری مدیر سابق مس منطقه کرمان به‌عنوان عضو هیئت‌مدیره افتخاری جامعه مدیریت سبز اروپا برای دو سال و انتخاب بنده به‌عنوان عضو افتخاری و دائمی کمیته محیط زیست بنیاد جهانی انرژی بود.
مدیر سابق HSE شرکت مس در پایان با تأکید بر اینکه اجرای طرح جامع آب با تلاش و همکاری مدیران بسیاری همچون مهندس خوش نیاز، مهندس محبی و مهندس سیف در مس منطقه کرمان به اجرا درآمد گفت: در حال حاضر رویکرد شرکت مس توجه ویژه به محیط زیست است و با صرف هزینه‌های ویژه و زیاد طرح‌های زیست محیطی زیادی در دست اقدام دارد و چنانچه این طرح‌ها تا پایان سال 1397 اجرایی شود بسیاری از مشکلات زیست محیطی موجود منطقه حل خواهد شد.
شایان ذکر است، این مراسم از سوی بنیاد جهانی انرژی در 18 اکتبر در وین اتریش با حضور دکتر دائمی معاون وزیر نیرو، سفیر ایران در اتریش، وزیر اقتصاد و علوم و تحقیق اتریش، رئیس اتاق بازرگانی اتریش، ولفانگ نیومن رییس بنیاد جهانی انرژی و مدیران عامل شرکت‌های صنعتی و معدنی دنیا برگزار شد.

googleplus  Facebook  Twitter  Cloob  Cloob  Cloob
نام‌ :
ایمیل :
نمایش داده نمی‌شود
متن :
 
عضویت در خبرنامه
نام‌ و نام‌خانوادگی:
ایمیل :