پایگاه خبری شرکت ملی صنایع مس ایران
پنج‌شنبه 3 خرداد ماه 1397
Thursday 24 May 2018
کد مطلب : ‌6922
عضو هیئت‌علمی دانشگاه تهران خبر داد

پیاده‌سازی طرح اصلاح نژاد دام شهربابک با حمایت شرکت مس

طرح اصلاح نژاد دام‌های شهربابک با حمایت و کمک شرکت مس به منظور جلوگیری از فشار تخریب مراتع در حال اجرا و پیاده‌سازی است.

پیاده‌سازی طرح اصلاح نژاد دام شهربابک با حمایت شرکت مس

به گزارش مس پرس، دکتر محمد مرادی عضو هیئت‌علمی دانشگاه تهران و مجری طرح اصلاح نژاد دام شهربابک با بیان این مطلب گفت: یکی از جنبه‌های حفاظت از محیط زیست کاهش فشار روی مراتع است.
وی افزود: اصلاح نژاد دام به خاطر سیر تخریبی مراتع در کل کشور و از جمله شهرستان شهربابک از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، بنابراین اگر بتوانیم این پروژه را به‌صورت حداکثری اجرا کنیم فشار تخریب مراتع کاهش می‌یابد و مراتع فرصت احیا و رشد را پیدا می‌کنند.
عضو هیئت‌علمی دانشگاه تهران بابیان اینکه در حال حاضر دامداران منبع درآمدشان از دام است، بنابراین کاهش تعداد دام‌ها راه منطقی برای برداشتن فشار از روی مراتع نیست اظهار داشت: با حمایت شرکت مس در سال‌های اخیر طرح اصلاح نژاد دام‌های جایگزین مرتع را ایجاد کردیم تا در شرایط غیر مرتعی و نیمه‌صنعتی پرورش یابند.
مجری طرح اصلاح نژاد دام شهربابک با بیان اینکه فواید اجرای این طرح بسیار است گفت: اجرای این طرح علاوه بر ایجاد فرصت برای احیای مراتع باعث افزایش بهره‌وری و افزایش درآمد دامداران خواهد شد.

googleplus  Facebook  Twitter  Cloob  Cloob  Cloob
نام‌ :
ایمیل :
نمایش داده نمی‌شود
متن :
 
عضویت در خبرنامه
نام‌ و نام‌خانوادگی:
ایمیل :