پایگاه خبری شرکت ملی صنایع مس ایران
دوشنبه 26 آذر ماه 1397
Monday 17 December 2018
کد مطلب : ‌6936
نعمت‌زاده در مراسم افتتاحیه دوازدهمین نمایشگاه ایران کان مین:

90 پهنه معدنی در سراسر کشور جهت اکتشاف واگذار شده است

93 درصد از مساحت کشور هنوز اکتشاف نشده است با این حال بیش از 90 پهنه معدنی در قالب 400 هزار کیلومترمربع جهت اکتشاف واگذار شده است.

90 پهنه معدنی در سراسر کشور جهت اکتشاف واگذار شده است

به گزارش مس پرس، محمدرضا نعمت زاده در مراسم افتتاحیه دوازدهمین نمایشگاه ایران کان مین با بیان این مطلب گفت: برای نخستین بار 100 هزار کیلومترمربع کار اکتشافی را به صورت مشترک با سازمان انرژی اتمی انجام می‌دهیم.
وی با تأکید بر اینکه برای پیشبرد اهداف اکتشافی به کار مشترک با شرکت‌های خارجی نیاز داریم، گفت: باید کنسرسیوم‌های مشترک اکتشافی و مهندسی با شرکت‌های خارجی تشکیل شود.
نعمت‌زاده با بیان اینکه در شرایط کنونی و برای افزایش بهره‌وری باید تجمیع معادن در اولویت قرار گیرد، اظهار داشت: داشتن پنج تا 6 هزار معدن در کشور افتخار نیست، بلکه میزان تولید و صادرات ملاک عمل است و باید تجمیع معادن در اولویت قرار گیرد.
وزیر صنعت و معدن و تجارت با اشاره به اهمیت بازسازی و نوسازی معادن و تجهیزات مربوط به آن؛ به‌خصوص با شرایط ایجاد شده پس از برجام؛ اظهار داشت: به‌جای خرید دستگاه‌ها و تجهیزات جدید می‌توانیم با همکاری شرکت‌های داخلی تجهیزات قدیمی را بازسازی یا تولید کنیم و از این طریق تا 60 درصد در هزینه‌ها کاهش به وجود بیاوریم.
وی تصریح کرد: در همین رابطه من دو سال است مسئله تولید مشترک دامپتراک را در داخل دنبال می‌کنم؛ اما هپکو به خاطر ضعف خودش مسئله تولید مشترک دامپتراک را دنبال نکرده در حالی که میزان مصرف این محصول در معادن کشور به حدی است که تولید مشترک آن در داخل اقتصادی است.
نعمت‌زاده در بخش دیگری از سخنانش با مهم خواندن ایجاد شرایط ایمنی برای سرمایه‌های انسانی در صنعت و معدن گفت: اهمیت این موضوع در معادن زیرزمینی و روباز دوچندان است و از همه مدیران درخواست دارم که حوزه HSE را جدی بگیرند.
وی افزود: اهمیت این موضوع در دنیای امروز به حدی است که HSE‌ها مستقیماً زیر نظر مدیرعامل شرکت‌ها فعالیت می‌کنند و این نشان‌دهنده جایگاه ایمنی و سلامت در معادن و صنایع است.
نعمت‌زاده در بخشی از صحبت‌های خود اشاره‌ای به خام فروشی مواد معدنی اشاره کرد و گفت: خام فروشی عقلانی نیست و به‌زودی جلوی آن گرفته می‌شود. هنر ما باید این باشد که حتی نفت خام را هم تبدیل به محصول فراوری شده کنیم.
شایان ذکر است، دوازدهمین نمایشگاه معدن، صنایع معدنی، ماشین‌آلات، تجهیزات و صنایع وابسته (ایران کان مین 2016 ) در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران از امروز (15 آبان 95) آغاز بکار کرده و تا 18 آبان ماه ادامه دارد. در این نمایشگاه 130 شرکت داخلی به همراه 198 شرکت خارجی از 13 کشور شامل آلمان، اتریش، اسپانیا، امارات متحده عربی، ایتالیا، ترکیه ، روسیه، چین ، فنلاند ، لهستان ، هلند ، هند و کره جنوبی حضور دارند.

googleplus  Facebook  Twitter  Cloob  Cloob  Cloob
نام‌ :
ایمیل :
نمایش داده نمی‌شود
متن :
 
عضویت در خبرنامه
نام‌ و نام‌خانوادگی:
ایمیل :