پایگاه خبری شرکت ملی صنایع مس ایران
دوشنبه 4 تیر ماه 1397
Monday 25 June 2018
کد مطلب : ‌6958
رئیس هیأت عامل ایمیدور در نشست با بانک آلمانی- فرانسوی خبر داد

تعریف 30 میلیارد دلار طرح در بخش مس، ‌فولاد،آلومینیوم، طلا

ایران 30 میلیارد دلار طرح در بخش معدن و صنایع معدنی همچون مس، ‌فولاد، آلومینیوم، طلا و ...تعریف کرده و آمادگی جذب سرمایه و تأمین مالی را دارد.

تعریف 30 میلیارد دلار طرح در بخش مس، ‌فولاد،آلومینیوم، طلا

مهدی کرباسیان رئیس هیأت عامل ایمیدور در دیدار با هانس گونتر ویزِناک مدیرعامل و رئیس بخش تأمین مالی و مواد پایه بانک آلمانی - فرانسوی «بی اچ اف» با بیان این مطلب و با اشاره به سفر سال گذشته رییس جمهوری به اروپا، گفت: پس از امضای اسناد همکاری ایران با تعدادی از شرکت اروپایی و حل مشکلات با بیمه ضمانت صادرات کوفاس فرانسه و سپس بیمه هرمس آلمان، بسیاری از چالش‌های گذشته در بخش مالی، برطرف شده است.
وی افزود: بخش معدن و صنایع معدنی ایران طی 5 سال آتی طرح‌های متعددی برای توسعه پیش رو دارد که بخش بانکی و همکاری‌های مالی و بیمه‌ای آن از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.
رئیس هیأت عامل ایمیدرو با اشاره به همکاری‌های تاریخی و خوب شرکت‌های ایرانی و ایمیدرو با بانک‌های اروپایی ازجمله بی اچ اف گفت: انتظار می‌رود که آنها، فعالانه‌تر وارد پروژه‌های ایران شوند تا تأخیری در این رابطه ایجاد نشود. علاوه‌ بر این، حضور سرمایه‌گذاران جدید در بانک بی اچ اف، انتظار برای تسریع در همکاری‌ها بیشتر کرده است.
در ادامه این نشست، هانس گونتر ویزِناک مدیرعامل و رئیس بخش تأمین مالی و مواد پایه «بی اچ اف» با اشاره به گذر از دوران تحریم و سختی روابط با ایران، گفت: با سپری شدن ایام دشوار، توانستیم به دوران خوب همکاری دست یابیم.
وی با اشاره به برگزاری جلسات مدیران بانک بی اچ اف با مسئولان بانک مرکزی ایران، اظهار داشت: فرصت‌های متعددی برای همکاری وجود دارد و ما نیز به دنبال توسعه روابط مالی با ایران هستیم.
مدیرعامل و رئیس بخش تأمین مالی و مواد پایه «بی اچ اف» با یادآوری فعالیت‌ها و همکاری این گروه در پروژه‌های ایرالکو، شرکت ملی مس و گل گهر، اظهار داشت: می‌توان از بازوهای بیمه‌ای در فرانسه و آلمان همچون کوفاس و هرمس برای توسعه همکاری‌های مالی استفاده کرد.
وی تأکید کرد: همکاری‌های بی اچ اف بر اساس اصول اولیه این بانک، بلندمدت تعریف می‌شود بر همین اساس می‌توان برنامه 30 تا 40 ساله همکاری را پایه‌ریزی کرد.
رئیس بخش تأمین مالی بانک بی اچ اف، اظهار داشت: شکل‌گیری بخش فلزات در این گروه، به افزایش سطح همکاری‌های بین‌المللی کمک کرده است.
این مدیر بلندپایه بانک بی اچ اف در پایان این نشست، با تأکید بر ازسرگیری همکاری‌ها، خواهان دریافت جزئیات طرح‌های توسعه‌ای بخش معدن و صنایع معدنی ایران شد.
بر اساس این گزارش، بانک خصوصی، بی اچ اف در سال 1854 ایجاد و در سال 1970 با دو بانک دیگر آلمان (Berliner Handels- und Frankfurter Bank)، ادغام شد. این بانک خصوصی، در سال‌های اخیر توسط یک شرکت فرانسوی خریداری شده و 40 درصد از نیروهای آن فرانسوی هستند.
گروه مالی آلمانی-فرانسوی بی اچ اف، یکی از بانک‌های پیشرو در امور سرمایه‌گذاری است. سال 2014 ارزش کل دارایی‌های این گروه به 6.7 میلیارد یورو رسید. این گروه در سال گذشته 426 میلیون یورو، به‌عنوان درآمد خالص از «فعالیت‌های بانکداری» کسب کرد.
فعالیت‌های این بانک، ‌بانکداری خصوصی، ‌ تأمین مالی، مشارکت بانکی، خدمات مشاوره‌ای در تأمین مالی و مدیریت ثروت است. 60 درصد سهام این بانک خصوصی (خانوادگی) است. سه نکته عمده در فعالیت‌های بانک «بی اچ اف» همکاری بلندمدت با شرکا و مشتریان، اختصاص داشتن‌ 30 درصد از سرمایه شرکت به کارکنان و تخصیص 20 درصد از درآمد بانک برای تحقیق و توسعه و حوزه آی تی است.

googleplus  Facebook  Twitter  Cloob  Cloob  Cloob
نام‌ :
ایمیل :
نمایش داده نمی‌شود
متن :
 
عضویت در خبرنامه
نام‌ و نام‌خانوادگی:
ایمیل :