پایگاه خبری شرکت ملی صنایع مس ایران
دوشنبه 3 اردیبهشت ماه 1397
Monday 23 Apri 2018
کد مطلب : ‌6959
مدیر اکتشاف ایمیدرو خبر داد

استرالیایی‌ها آماده افتتاح دفتر در تهران برای تداوم همکاری با صنعت مس

مدیر اکتشاف ایمیدرو با اشاره به نشست هیات ایرانی با شرکت "ای تی سی ویلیامز" گفت: این شرکت حضور 15 ساله در فعالیت های اکتشافی شرکت مس دارد و به زودی دفترش را در تهران راه‌اندازی می کند و علاقمند است در فعالیت های اکتشافی و معدنی در ایران فعالیت کند.

استرالیایی‌ها آماده افتتاح دفتر در تهران برای تداوم همکاری با صنعت مس

به گزارش مس پرس، علی اصغرزاده در حاشیه سومین کنفرانس و نمایشگاه بینالمللی معدن و صنایع معدنی استرالیا (ایمارک) با بیان این مطلب از علاقه مندی شرکت‌های استرالیایی برای سرمایه گذاری در معادن غیر آهنی ایران خبر داد.
وی اظهار داشت: با توجه به افت قیمت سنگ آهن و بازار سنگ آهن، شرکت های استرالیایی علاقمند به سرمایه گذاری بر روی سایر مواد معدنی از جمله مس، لیتیوم، روی و طلا هستند و با توجه به پتانسیل های خوب کشور ما در این حوزه ها، جلسات بسیار موثری برگزار شد و شرکت های استرالیایی اظهار علاقه کردند در صورت تسهیل در برخی از مسایل بانکی در ایران، شروع به سرمایه گذاری می کنند.
وی افزود: در این کنفرانس، مقالاتی در بخش های معدن، اکتشاف، سرمایه گذاری و محیط زیست ارایه شد. علاوه بر این، هیات ایرانی در نشست های برگزار شده، تلاش کرد از اطلاعات مربوط به بازار معدنی دنیا و آخرین تکنولوژی روز در بخش معدن و صنایع معدنی و نیز شرکت های اکتشافی و سرمایه گذاری بهره مند شود.
مدیر اکتشاف ایمیدرو خاطرنشان کرد: در بخش تحقیق و توسعه، 2 موضوع شامل «فرآوری باطله های زغال سنگ و کاربرد متفاوت آن برای حل مسایل محیط زیستی» و «جستجوی شرکت های فعال در مواد معدنی کم عیار» پیگیری شد.
وی تصریح کرد: در بخش سرمایه گذاری در حوزه عناصر نادر خاکی با شرکت های متعددی مذاکره شد.
اصغرزاده خاطر نشان کرد: طی مذاکرات انجام شده، قرار شد با شرکت هایی که از تجربه و تخصص بالایی در بخش معدن برخوردار هستند، به عنوان مشاور در اجرای طرح ها و پروژه های اکتشافی بهره مند شویم.
وی ادامه داد: وجود شرکت های توانمند مشاور در کشف کانسارهای پنهان، تاثیر بسیار زیادی خواهد داشت.
مدیریت اکتشاف ایمیدرو با اشاره به برگزاری اجلاس معدن و صایع معدنی ایران IMIS در آذرماه، اظهار داشت: از شرکت های حاضر در کنفرانس ایمارک 2016 دعوت کردیم که تعدادی از آنها برای حضور در این رویداد معدنی استقبال کردند.
وی افزود: با توجه به مطرح کردن موضوع فعالیت های اکتشافی گسترده در ایران به وسعت 250 هزار کیلومتر مربع، این حجم عملیات اکتشاف باعث غافلگیری شرکت های بزرگ معدنی شده و آنها علاقمند ورود به این فعالیت ها شدند.

googleplus  Facebook  Twitter  Cloob  Cloob  Cloob
نام‌ :
ایمیل :
نمایش داده نمی‌شود
متن :
 
عضویت در خبرنامه
نام‌ و نام‌خانوادگی:
ایمیل :