پایگاه خبری شرکت ملی صنایع مس ایران
دوشنبه 4 تیر ماه 1397
Monday 25 June 2018
کد مطلب : ‌6968
رئیس هیئت عامل ایمیدرو خبر داد

احتمال افزایش چشمگیر ذخایر معادن مس، طلا، روی، زغال سنگ و سنگ آهن

رئیس هیئت عامل ایمیدرو با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود تا پایان امسال، ذخایر 5 ماده معدنی استراتژیک افزایش چشمگیری یابد گفت: تا پایان امسال، خبرهای خوشی از افزایش ذخایر معادن طلا، مس، روی، زغال سنگ و سنگ آهن اعلام می‌کنیم.

احتمال افزایش چشمگیر ذخایر معادن مس، طلا، روی، زغال سنگ و سنگ آهن

به گزارش مس پرس به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، مهدی کرباسیان با بیان این مطلب اظهار داشت: ایمیدرو در سال 94، یک میلیارد و 320 میلیون ریال در بخش اکتشاف معادن هزینه کرد. 

وی افزود: ارزش ذخایر فعلی معادن کشور به 700 تا 800 میلیارد دلار می‌رسد که این تنها بخش ناچیزی از اکتشاف انجام شده طی یک‌صد سال اخیر با توجه به مساحت کشور است.

کرباسیان با اشاره به کمبود نقدینگی در سال گذشته گفت: از سال 93، عملیات اجرایی برنامه اکتشاف 250 هزار کیلومتر مربع آغاز شد و با وجود بودجه پایین و کمبود نقدینگی، سال گذشته بودجه مناسبی برای این بخش اختصاص یافت و با اقدامات صورت‌گرفته پیش‌بینی می‌شود که تا پایان امسال، خبرهای خوشی از افزایش ذخایر معادن طلا، مس، روی، زغال سنگ و سنگ آهن اعلام کنیم.

رئیس هیئت عامل ایمیدرو به افزایش ذخایر معادن سنگ آهن سنگان از 900 میلیون تن به یک میلیارد و 100 میلیون تن اشاره کرد و گفت: اکنون 9 کارخانه فرآوری کنسانتره و گندله در این منطقه در حال احداث است که نخستین کارخانه (گندله‌سازی 5 میلیون تنی فولاد مبارکه) تا پایان امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

وی ادامه داد: طی 6 ماهه نخست سال آینده نیز واحد 5 میلیون تنی شرکت اوپال و نیز واحد 2.5 میلیون تنی گندله شرکت سرمایه‌گذاری گروه توسعه ملی در منطقه سنگان به بهره‌برداری می‌رسد.

کرباسیان خاطرنشان کرد: تا سال گذشته واردکننده گندله بودیم و با طرح‌های افتتاحی جدید، دیگر واردات گندله نخواهیم داشت.

googleplus  Facebook  Twitter  Cloob  Cloob  Cloob
نام‌ :
ایمیل :
نمایش داده نمی‌شود
متن :
 
عضویت در خبرنامه
نام‌ و نام‌خانوادگی:
ایمیل :