پایگاه خبری شرکت ملی صنایع مس ایران
شنبه 1 اردیبهشت ماه 1397
Saturday 21 Apri 2018
کد مطلب : ‌6969
در پی کاهش استفاده از ظرفیت خورشیدی در چین

امکان افت 240 هزار تنی تقاضای مس وجود دارد

دولت چین تصمیم دارد ظرفیت نصب‌شده خورشیدی در این کشور را از سطح 150 گیگاوات به 110 گیگاوات تا سال 2020 کاهش دهد که این موضوع امکان افت 240 هزار تنی تقاضای مس در این بخش را به وجود خواهد آورد.

امکان افت 240 هزار تنی تقاضای مس وجود دارد

به گزارش مس پرس به نقل CRU، در هفته‌های پیش رو، مشخصات بیشتر این طرح و دلایل رسمی که در پشت تصمیم مذکور برای کاهش ظرفیت خورشیدی چین وجود دارد، توسط سازمان ملی انرژی چین اعلام خواهد شد؛ اما به نظر می‌رسد مهم‌ترین عامل تأثیرگذار در این میان، نگرانی مقامات دولتی در مورد مازاد ظرفیت در این بخش و همچنین نگرانی‌ها در مورد سوءاستفاده از سوبسیدهای پرداختی توسط تولیدکنندگان داخلی است.
بر اساس این گزارش، نصب سریع ظرفیت‌های جدید خورشیدی در ماه می و ژوئن در سال جاری یکی از این موارد است. به‌علاوه ظرفیت ناکافی انتقال انرژی در بخش‌های خاصی از سیستم شبکه ملی از دیگر چالش‌ها نه‌تنها برای ژنراتورهای خورشیدی، بلکه برای تمام عرضه‌کنندگان انرژی‌های جدید است.
این گزارش می‌افزاید: اگرچه هدف جدید همچنان بالاتر از برنامه اولیه دولت که 100 گیگاوات بود می‌باشد، اما این تصمیم برای کاهش ظرفیت‌های خورشیدی نشان می‌دهد که امکان افت 240 هزار تنی تقاضای مس در بخش خورشیدی از حالا تا سال 2020 وجود دارد که البته این میزان در مقایسه با حجم کل مصرف مس در چین در هر سال (5/10 میلیون تن در سال 2016) کمتر است.

googleplus  Facebook  Twitter  Cloob  Cloob  Cloob
نام‌ :
ایمیل :
نمایش داده نمی‌شود
متن :
 
عضویت در خبرنامه
نام‌ و نام‌خانوادگی:
ایمیل :