پایگاه خبری شرکت ملی صنایع مس ایران
دوشنبه 4 تیر ماه 1397
Monday 25 June 2018
کد مطلب : ‌6974
در هفت ماهه نخست سال جاری محقق شد

صادرات 511 میلیون دلاری مس در هفت‌ماهه نخست سال جاری

در هفت ماهه نخست امسال، ارزش صادرات فولادی کشور به بیش از یک میلیارد و 600 میلیون دلار، صادرات مس به 511 میلیون دلار و آلومینیوم به 140 میلیون دلار رسید و صدور سایر اقلام معدنی 400 میلیون دلار بود.

صادرات 511 میلیون دلاری مس در هفت‌ماهه نخست سال جاری

به گزارش مس پرس به نقل از ایرنا، مهدی کرباسیان معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان این مطلب گفت: همچنین در هفت‌ماهه امسال (منتهی به مهر) در حالی رشد اقتصادی چهار درصد اعلام شد که بخش معدن و صنایع معدنی در این دوره رشد حدود 10 درصدی را نشان داد.
رییس هیأت عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) با اشاره به برنامه ششم توسعه کشور و اهمیت جذب سرمایه‌گذاری خارجی در این برنامه گفت: بر اساس برنامه ششم توسعه کشور باید 50 میلیارد دلار جذب سرمایه‌گذاری خارجی صورت گیرد که از این رقم 11 میلیارد دلار در بخش مس و آلومینیوم، 10 میلیارد دلار در سایر بخش‌های معدنی و صنایع معدنی و بقیه در زمینه فولاد و زنجیره پایین‌دستی آن است.


بر اساس برنامه ششم توسعه کشور باید در بخش مس و آلومینیوم، 11 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری خارجی جذب شود

وی یادآوری کرد: جمهوری اسلامی به‌عنوان یکی از کشورهای شاخص معدنی جهان محسوب می‌شود و در بخش‌های فولاد، آلومینیوم، مس، روی، کروم، سنگ تزیینی و سیمان از مزایای لازم برخوردار است.

googleplus  Facebook  Twitter  Cloob  Cloob  Cloob
نام‌ :
ایمیل :
نمایش داده نمی‌شود
متن :
 
عضویت در خبرنامه
نام‌ و نام‌خانوادگی:
ایمیل :