پایگاه خبری شرکت ملی صنایع مس ایران
دوشنبه 4 تیر ماه 1397
Monday 25 June 2018
کد مطلب : ‌6976
عضو کمیسیون کسب و کار اتاق بازرگانی اتاق تهران:

جذب سرمایه‌گذاری خارجی؛ در پیچ و خم قوانین داخلی و مناسبات بین‌المللی

مس پرس: در حال‌حاضر موانع همکاری خارجی‌ها با ایران بیشتر مربوط به قوانین دست و پاگیر داخلی و سیاست‌های بین‌المللی است و داشتن ذخایر معدنی و دسترسی به نیروی انسانی تحصیل کرده به تنهایی نتوانسته اشتیاق لازم برای سرمایه‌گذاری در این بخش‌ها باشد.

جذب سرمایه‌گذاری خارجی؛ در پیچ و خم قوانین داخلی و مناسبات بین‌المللی

به گزارش مس پرس به نقل از معدن نیوز، علی موحد عضو کمیسیون اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران با بیان این مطلب و با تأکید بر اینکه مسئله اصلی که مطالعات کشورهای دیگر را در زمینه سرمایه‌گذاری در ایران محدود کرد کمبود منابع معدنی و نیروی انسانی نبود، گفت: عامل اصلی قوانین و مقررات دست و پا گیر در کشور است برای نمونه قانون اصلاحیه مالیات کشور را تا 10 سال آینده عقب برده و مانع کسب و کار کشور در بخش‌های مختلف است و سیاست‌های بین‌المللی نیز در این بخش محدودیت ایجاد می‌کند.
موحد با اشاره به اینکه ایران در 8 سال دولت گذشته کمترین میزان جذب سرمایه‌گذاری را داشته است، اظهار کرد: سرمایه‌گذاری در تمام بخش‌ها متأثر از قوانین داخلی است ولی بخش انرژی بیشتر تحت تأثیر مناسبات سیاسی بین‌المللی است.
وی با بیان اینکه در 8 سال گذشته فضای امنی برای سرمایه‌گذاران برای جذب سرمایه‌ها وجود نداشت گفت: بعد از برجام شرایط امنی فراهم شد؛ اما در نهایت به دلیل نبود همراهی بانک‌ها با سرمایه‌گذاران اعتماد لازم به وجود نیامد.
وی با تأکید بر نقش سیاست‌های بین‌المللی در جذب سرمایه‌گذاری خارجی گفت: فضای سرمایه‌گذاری نیازمند فضای آرام است، به‌طوری‌که تمدید قانون داماتو در جذب سرمایه در تمام بخش‌های معدنی نیز تأثیر می‌گذارد.
 

googleplus  Facebook  Twitter  Cloob  Cloob  Cloob
نام‌ :
ایمیل :
نمایش داده نمی‌شود
متن :
 
عضویت در خبرنامه
نام‌ و نام‌خانوادگی:
ایمیل :