پایگاه خبری شرکت ملی صنایع مس ایران
چهارشنبه 26 دی ماه 1397
Wednesday 16 Januray 2019
کد مطلب : ‌6977

حضور شرکت مس در دومین اجلاس معدن و صنایع معدنی ایران

مس پرس: دومین اجلاس معدن و صنایع معدنی ایران (IMIS2) با عنوان «توسعه و سرمایه‌گذاری»؛ با حضور شرکت‌های معتبر داخلی و بین‌المللی در حوزه معدن و صنایع معدنی و سرمایه‌گذاران این بخش؛ 20 و 21 آذرماه سال جاری در تهران برگزار می‌شود.

حضور شرکت مس در دومین اجلاس معدن و صنایع معدنی ایران

به گزارش مس پرس، هدف از برگزاری این اجلاس ایجاد فرصت‌های ارتباطی، جذب سرمایه‌گذاری خارجی و همکاری میان شرکت‌های بین‌المللی و داخلی و همچنین اطلاع از آخرین دستاوردهای صنعت و معدن است.
«بسته‌های اکتشافی ایمیدرو برای شرکت‌های داخلی و خارجی»، «مزیت و برتری در معدن؛ تحقق ایجاد ارزش‌افزوده از طریق نوآوری، فناوری، بهره‌وری و مدیریت هزینه»، «مشوق‌های دولت ایران در جهت توسعه فعالیت‌های معدنی و افزایش سهم آن در اقتصاد» و «به‌کارگیری راهکارهای منطبق تأمین مالی برای طرح‌های معدن و صنایع ایران» از مهمترین محورهای اجلاس دوم است.


در برگزاری نشست‌های تخصصی این اجلاس،‌ توانمندی‌های معدنی ایران در بخش‌های مختلف از جمله مس، سنگ آهن، روی، طلا، سنگ‌های تزئینی، کروم، عناصر نادر خاکی، آلومینیوم و ... ارایه می‌شود

همچنین «بررسی راهکارهای جهانی‌سازی بخش معدن و صنایع معدنی ایران» و «معرفی پتانسیل‌های سرمایه‌گذاری در زنجیره معدن و صنایع معدنی ایمیدرو؛ روش‌ها، قوانین و مقررات» از دیگر محورهای دومین اجلاس معدن و صنایع معدنی است.


حضور 64 شرکت خارجی در دومین اجلاس معدن و صنایع معدنی ایران
مهدی کرباسیان معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به تجربه موفق نخستین اجلاس معدن و صنایع معدنی در سال گذشته گفت: بیستم و بیست و یکم آذرماه دومین اجلاس معدن و صنایع معدنی ایران با رویکرد «توسعه و سرمایه‌گذاری» ازسوی سازمان ایمیدرو در تهران برپا می‌شود که تاکنون حضور 64 شرکت خارجی با 105 نفر نماینده قطعی شده است.
وی افزود: شرکت‌های خارجی از آلمان، ایتالیا، انگلستان، اسپانیا، روسیه، سوئد، لوکزامبورگ، فنلاند، استرالیا، کانادا، بلژیک، چین، هند، ژاپن، ترکیه، امارات و آفریقای جنوبی در این اجلاس حضور می‌یابند.
کرباسیان گفت: 223 شرکت ایرانی و 920 شرکت‌کننده کشور ما نیز در این رویداد بین‌المللی حاضر می‌شوند و در مدت دو روزه این نشست، 35 سخنرانی در 6 میزگرد تخصصی ارایه می‌شود.
به گفته رییس هیأت عامل ایمیدرو، بر اساس برنامه 60 درصد سخنرانی‌ها ازسوی طرف‌های خارجی صورت می‌گیرد و بقیه سهم ایران است. همچنین نمایشگاهی با مشارکت بخش‌های تخصصی داخلی و خارجی برپا می‌شود که موسسه تجارت استرالیا به شکل ویژه در آن حضور دارد.
کرباسیان اظهار داشت: در برگزاری نشست‌های تخصصی این اجلاس،‌ توانمندی‌های معدنی ایران در بخش‌های مختلف از جمله مس، سنگ آهن، روی، طلا، سنگ‌های تزئینی، کروم، عناصر نادر خاکی، آلومینیوم و ... ارایه می‌شود.
وی یادآوری کرد: در سال‌های گذشته نشست تخصصی بخش معدن و صنایع معدنی با حضور ایران در کشورهای منطقه مانند ترکیه و امارات برگزار شده بود؛ اما اکنون با استقبال طرف‌های خارجی به‌ویژه شرکت‌های صاحب‌نام و متخصصان برجسته این بخش، این اجلاس در ایران برپا می‌شود.
شایان ذکر است، مراسم افتتاحیه دومین اجلاس معدن و صنایع معدنی با حضور وزیر صنعت معدن و تجارت در روز شنبه 20 آذرماه در محل مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار می‌شود.

googleplus  Facebook  Twitter  Cloob  Cloob  Cloob
نام‌ :
ایمیل :
نمایش داده نمی‌شود
متن :
 
عضویت در خبرنامه
نام‌ و نام‌خانوادگی:
ایمیل :