پایگاه خبری شرکت ملی صنایع مس ایران
پنج‌شنبه 3 خرداد ماه 1397
Thursday 24 May 2018
کد مطلب : ‌6980
مدیر لیچینگ میدوک خبر داد

افزایش 26 درصدی تولید کاتد لیچینگ میدوک

مس پرس: با تلاش‌های صورت گرفته تولید کاتد کارخانه لیچینگ تا پایان آبان‌ماه سال جاری 26 درصد نسبت به برنامه پیش‌بینی شده افزایش داشته است.

 افزایش 26 درصدی تولید کاتد لیچینگ میدوک

به گزارش مس پرس، مهندس علی مهدوی مدیر لیچینگ میدوک با بیان این مطلب گفت: درمجموع، تولید کاتد کارخانه لیچینگ در هشت ‌ماه نخست سال جاری 4033 تن بود که نسبت به برنامه پیش‌بینی‌شده 3176 تنی برای این دوره، از رشد 26 درصدی برخوردار شده است.
وی افزود: همچنین این امور در تیر و شهریورماه سال جاری به ترتیب با تولید 549 تن و 554 تن کاتد به رکورد تولید از ابتدای راه‌اندازی این کارخانه دست یافت.
مدیر لیچینگ میدوک در خصوص دلایل اهمیت این میزان تولید گفت: طراحی اولیه کارخانه لیچینگ برای خاک‌های اکسیدی معدن بود که تقریباً بعد از 2 سال از زمان راه‌اندازی کارخانه و از اواسط سال 1393 با تغییر مشخصات خاک ورودی، برای حفظ تولید، مصرف خاک‌های سولفوری کم‌عیار در دستور کار این امور قرار گرفت.
مهدوی تصریح کرد: تغییر نوع و عیار خاک ورودی، کاهش مس ورودی به کارخانه و کاهش تولید را در پی خواهد داشت. به همین خاطر بود که با در نظر گرفتن افت عیار و کیفیت خاک، برای سال جاری تولید 4700 تن پیش‌بینی شد که خوشبختانه با تغییراتی که در حوزه معدن رخ داد عیار خاک ورودی به کارخانه، که پیش‌بینی آن برای شش‌ماهه نخست 0.33 درصد بود، به 0.36 درصد رسید.
وی افزود: همچنین افزایش 50 درصدی خاک خردایش یافته در شش‌ماهه نخست سال نسبت به سال 94 منجر به بازیابی بیشتر در لیچینگ شد.
مهدوی در ادامه در پاسخ به این پرسش که آیا در نیمه دوم سال شاهد رکورد تولید در لیچینگ میدوک خواهیم بود گفت: فعالیت و تولید کارخانه لیچینگ بستگی زیادی به شرایط آب و هوایی منطقه دارد و در نیمه دوم سال و با کاهش دما، راندمان هیپ‌ها پایین می‌آید. با این حال، با تلاش بی‌وقفه همکاران تولید این امور نسبت به برنامه پیش‌بینی امسال حداقل رشد 15 درصدی خواهد داشت.

googleplus  Facebook  Twitter  Cloob  Cloob  Cloob
نام‌ :
ایمیل :
نمایش داده نمی‌شود
متن :
 
عضویت در خبرنامه
نام‌ و نام‌خانوادگی:
ایمیل :