پایگاه خبری شرکت ملی صنایع مس ایران
پنج‌شنبه 3 خرداد ماه 1397
Thursday 24 May 2018
کد مطلب : ‌6981
اکتشاف 250 هزار کیلومتری ایران نتیجه داد

دستیابی به ذخایر چشمگیر طلا، مس و زغال‌سنگ

مس پرس: طی سه سال اخیر که برنامه 250 هزار کیلومتر مربع از مساحت کشور را آغاز کرده‌ایم، به ذخایر قابل‌توجهی در حوزه‌های سنگ آهن، مس، طلا، زغال‌سنگ، روی و ... دست یافته‌ایم به‌طوری‌که تنها 50 تن به ذخایر طلای کشور افزوده شده است.

دستیابی به ذخایر چشمگیر طلا، مس و زغال‌سنگ

به گزارش مس پرس، مهدی کرباسیان رییس هیئت عامل ایمیدرو با بیان این مطلب در مراسم آغاز به کار دومین اجلاس معدن و صنایع معدنی و با اشاره به اینکه در حوزه مس و آلومینیوم برنامه افزایش ظرفیت تولید را تا 1404 داریم، گفت: ظرفیت تولید مس باید 1.5 میلیون تن افزایش یابد و برای دستیابی به این هدف آماده مشارکت با شرکت‌ها و سرمایه‌گذاران خارجی و داخلی هستیم.
کرباسیان درباره شرایط جذب سرمایه در معادن اظهار داشت: با توجه به ذخایر غنی که ایران در اختیار دارد آمادگی جذب سرمایه، مشارکت و واگذاری بهره‌برداری از معادن به شرکت‌های خارجی و داخلی را طبق قانون داریم.
معاون وزیر صنعت معدن و تجارت، خطاب به سرمایه گذاران گفت: ایران تنها یک بازار 80 میلیونی نیست، بلکه بازاری با جمعیت نزدیک به 400 میلیون نفر پیرامون خود دارد که این امر سبب سودآوری قابل‌توجه شرکت‌های سرمایه‌گذار می‌شود.
شایان ذکر است، دومین اجلاس معدن و صنایع معدنی ایران (IMIS2) از صبح شنبه 20 آذرماه 1395 با حضور مدیران ارشد شرکت‌های معتبر معدنی، صنایع معدنی، امور مالی و بانکی، مشاوره‌ای داخلی و خارجی و همچنین سفرای کشورهای مختلف در ایران، در مرکز همایش‌های صدا و سیما آغاز شده است.

googleplus  Facebook  Twitter  Cloob  Cloob  Cloob
نام‌ :
ایمیل :
نمایش داده نمی‌شود
متن :
 
عضویت در خبرنامه
نام‌ و نام‌خانوادگی:
ایمیل :