پایگاه خبری شرکت ملی صنایع مس ایران
دوشنبه 4 تیر ماه 1397
Monday 25 June 2018
کد مطلب : ‌6988
معاون مالی اقتصادی شرکت مس مطرح کرد:

حمل و نقل ریلی؛ راه تولید پایدار

مس پرس: با توجه به محدودیت‌های انبارهای شرکت در سرچشمه و سونگون، انتظار داریم در فصل سرد سال و شرایط آب و هوایی در استان کرمان و آذربایجان، حمل و نقل ریلی ما را یاری کند تا در تولید دچار مشکل نشویم و شرایط تولید پایدار فراهم شود.

حمل و نقل ریلی؛ راه تولید پایدار

به گزارش مس پرس، محسن بازارنوی معاون مالی و اقتصادی شرکت ملی صنایع مس ایران با بیان این مطلب در کارگروه کشوری ارتقای بهره‌وری ناوگان ریلی در حمل و نقل مواد معدنی و محصولات صنایع معدنی که صبح سه‌شنبه 23 آذر در کرمان برگزار شد؛ گفت: در شرایط کنونی و با توجه به تعهدات صادراتی شرکت ملی صنایع مس ایران به اروپا، ترکیه، عمان، دبی و چین، گسترش همکاری‌های بخش حمل و نقل ریلی با شرکت مس، این شرکت را در انجام بهتر تعهداتش یاری خواهد کرد.
بازارنوی با تأکید بر اینکه برای جابه‌جایی محصولات، علاقه‌مند به استفاده بیشتر از روش حمل و نقل ریلی هستیم، گفت: در حال حاضر نیاز به استفاده بیشتر از روش حمل و نقل ریلی برای جابه‌جایی محصولات شرکت ملی صنایع مس ایران احساس می‌شود.
وی افزود: شرکت مس سالانه انتقال 57 درصد از محصولاتش را از طریق حمل و نقل جاده‌ای انجام می‌دهد و جا دارد که سهم حمل و نقل ریلی در این زمینه افزایش یابد.
شایان ذکر است؛ در سال‌های گذشته با توسعه حمل و نقل ریلی در کشورهای مختلف، این بخش نقش بسزایی در کاهش قیمت تمام شده محصولات معدنی داشته است و امکان رقابت‌پذیری بیشتری را به وجود آورده است، به‌طوری‌که نوسانات GDP در کشورهای مختلف دنیا در راستای توسعه حمل‌ و نقل اتفاق می‌افتد. در همین زمینه فعالان اقتصادی در بخش معدن معتقدند که رشد اقتصادی در افق 1404 به‌ویژه در بخش معدن نیازمند توسعه حمل و نقل ریلی در کشور است و موجبات توسعه معادن، افزایش سهم معادن در اقتصاد کشور و صادرات مواد معدنی را به کشورهای مختلف فراهم کند.

googleplus  Facebook  Twitter  Cloob  Cloob  Cloob
نام‌ :
ایمیل :
نمایش داده نمی‌شود
متن :
 
عضویت در خبرنامه
نام‌ و نام‌خانوادگی:
ایمیل :