پایگاه خبری شرکت ملی صنایع مس ایران
پنج‌شنبه 3 خرداد ماه 1397
Thursday 24 May 2018
کد مطلب : ‌7000
با هدف شناسایی استعداد‌ها و شایستگی‌های کارکنان؛

فاز اول استقرار کانون ارزیابی و توسعه در مس کلید خورد

مرحله نخست پیاده‌سازی مدل شایستگی و استقرار کانون ارزیابی و توسعه شرکت مس با هدف شناسایی و توسعه قابلیت‌ها و شایستگی کارکنان و استفاده از این داده‌ها در برنامه‌ریزی منابع انسانی نظیر جانشین پروری و انتصابات، در مس منطقه کرمان به اجرا درآمد.

فاز اول استقرار کانون ارزیابی و توسعه در مس کلید خورد

به گزارش مس پرس، مجید فراهانی مدیر سرمایه انسانی شرکت مس با اعلام این خبر گفت: در این مرحله، ارزیابی سی نفر از رؤسا و سرپرستان منطقه کرمان با حداکثر 24 سال سابقه کار -که امکان برنامه‌ریزی برای آینده این مجموعه را منطقی و مقدور می‌سازد- با طیف متنوعی از تکنیک‌ها و فنون، نظیر تمرین، ایفای نقش، مصاحبه و بحث گروهی به انجام رسید و بازخوردهای شفاهی حکایت از رضایت بالای شرکت‌کنندگان داشت.

فراهانی با اشاره به این‌که این ارزیابی توسط گروهی از بهترین و مجرب‌ترین ارزیابان سراسر کشور انجام شد، گفت: نتیجه این ارزیابی در قالب گزارش بازخورد فردی و به‌صورت محرمانه در اختیار هر ارزیابی‌شونده قرار خواهد گرفت و فرد تصویر روشنی از قابلیت‌ها و نقاط قابل‌بهبود خود دریافت می‌کند.


یکی از دغدغه‌های اصلی کارکنان، ابهام در تصمیم‌گیری‌های مربوط به پرسنل و به تعبیر دقیق‌تر، عدم توجه به شایستگی‌ها و نبود سیستم ارزیابی عملکرد در مباحث مربوط به انتصابات است و اجرای این طرح، تصمیمات مرتبط با منابع انسانی را برای کارکنان شفاف خواهد کرد

وی افزود: این گزارش، هم مبنای برنامه‌ریزی آموزشی افراد قرار می‌گیرد و هم‌ پایه تصمیمات آتی در مسیر پیشرفت شغلی محسوب می‌شود.

فراهانی از صدور دستور معاون منابع انسانی و امور اجتماعی مبنی بر تنظیم شیوه‌نامه‌ای خبر داد که با ابلاغ آن در آینده نزدیک، هرگونه تصمیم برای ارتقای افراد صرفاً با مراجعه به ذخایر استعدادی و اتکا به داده‌های حاصل از ارزیابی‌های این کانون صورت خواهد گرفت.

وی افزود:‌ در مراحل بعدی، این طرح در مس منطقه آذربایجان و برای سایر رده‌های سازمانی نیز اجرا می‌شود.

مدیر سرمایه انسانی شرکت مس، استقرار کانون ارزیابی و توسعه را ابزاری برای شناسایی و توسعه قابلیت‌ها و شایستگی کارکنان (ذخایر و خزاین استعدادی) و استفاده از این داده‌ها در برنامه‌ریزی منابع انسانی نظیر جانشین‌پروری و انتصابات دانست و گفت:‌ یکی از دغدغه‌های اصلی کارکنان، ابهام در تصمیم‌گیری‌های مربوط به پرسنل و به تعبیر دقیق‌تر، عدم توجه به شایستگی‌ها و نبود سیستم ارزیابی عملکرد در مباحث مربوط به انتصابات است و اجرای این طرح، تصمیمات مرتبط با منابع انسانی را برای کارکنان شفاف خواهد کرد و به آن‌ها امکان می‌دهد که مسیر پیشرفت خود و الزامات عینی آن را پیش‌بینی کنند و از فضای ابهام و احساس تبعیض دور شوند.

فراهانی افزود: تیم ارزیابی در فهرست بهترین و مجرب‌ترین ارزیابان سراسر کشورند و چند تن از ایشان دوره‌های بسیار تخصصی پرورش ارزیاب را در خارج از کشور طی کرده‌اند.

شایان ذکر است؛ مرحله نخست پیاده‌سازی مدل شایستگی و استقرار کانون ارزیابی و توسعه شرکت مس، از روز چهارشنبه 24 آذرماه طی سه روز در مس منطقه کرمان به اجرا درآمد.

googleplus  Facebook  Twitter  Cloob  Cloob  Cloob
نام‌ :
ایمیل :
نمایش داده نمی‌شود
متن :
 
عضویت در خبرنامه
نام‌ و نام‌خانوادگی:
ایمیل :