پایگاه خبری شرکت ملی صنایع مس ایران
سه‌شنبه 3 مهر ماه 1397
Tuesday 25 September 2018
کد مطلب : ‌7001
مدیر مس منطقه کرمان خبر داد

صنعت مس، پذیرای کارآفرینان و پژوهشگران / استان کرمان، قطب تولید مس و فولاد کشور خواهد شد

مس پرس: مدیر مس منطقه کرمان در همایش صنعت و کارآفرینی گفت: پاشنه آشیل صنعت مس، آب است و مس منطقه کرمان از ایده‌های خوب پژوهشگران و کارآفرینان جهت بالا بردن بهر‌ه‌وری آب و انرژی استقبال می‌کند.

صنعت مس، پذیرای کارآفرینان و پژوهشگران / استان کرمان، قطب تولید مس و فولاد کشور خواهد شد

به گزارش مس پرس، محمد حسنی مدیر مس منطقه کرمان با بیان این مطلب و تأکید بر جایگاه منحصربه‌فرد شرکت ملی صنایع مس ایران در کشور، گفت: مس، صنعت مادر کشور است و در حال حاضر حدود 80درصد فعالیت شرکت مس در منطقه کرمان انجام می‌شود.
حسنی با اشاره به این‌که به‌زودی استان کرمان به قطب تولید مس و فولاد کشور تبدیل خواهد شد، اظهار داشت: این امر، ظرفیت بزرگی برای کسب‌وکارهای کوچک، پژوهشگران و صنعتگران و کارآفرینان استان ایجاد خواهد کرد و مس منطقه کرمان در راستای مسئولیت اجتماعی خود، آماده و پذیرای کارآفرینان و پژوهشگران است.


به‌زودی استان کرمان به قطب تولید مس و فولاد کشور تبدیل خواهد شد و این امر، ظرفیت بزرگی برای کسب‌وکارهای کوچک، پژوهشگران و صنعتگران و کارآفرینان استان ایجاد خواهد کرد

مدیر مس منطقه کرمان با اشاره به این‌که استان کرمان، پتانسیل تولید قطعات و مواد مورد نیاز خود را دارد، گفت: برای مس منطقه کرمان مایه ناراحتی است که بخش زیادی از مواد مورد نیاز خود را از استان‌های دیگر خریداری می‌کند.

وی در پایان با تأکید بر برنامه‌ریزی و انجام اقدامات لازم برای نهادینه‌شدن کارآفرینی در کشور گفت: برای نهادینه‌شدن کارآفرینی باید از آموزش‌وپرورش و از دوره 12ساله آموزش دانش‌آموزان شروع کنیم.
شایان ذکر است؛ همایش دوروزه «دانشگاه، صنعت و کارآفرینی» از صبح امروز در سالن فرهیختگان دانشگاه آزاد اسلامی رفسنجان با هدف فراهم‌کردن محیطی برای بازگو کردن مشکلات سرمایه‌گذاران، کارخانه‌داران و کارآفرینان، بررسی مشکلات موجود در مسیر ارتباط صنعت و دانشگاه، جمع‌آوری ایده‌های صنعتی قابل سرمایه‌گذاری و عرضه کردن محصولات صنعتی مختلف، با حضور امام جمعه رفسنجان، فرماندار، مدیر مس منطقه کرمان، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان و استادانی از دانشگاه‌های صنعتی شریف و شهید بهشتی و جمعی از صنعتگران، آغاز به‌کار کرد.

googleplus  Facebook  Twitter  Cloob  Cloob  Cloob
نام‌ :
ایمیل :
نمایش داده نمی‌شود
متن :
 
عضویت در خبرنامه
نام‌ و نام‌خانوادگی:
ایمیل :