پایگاه خبری شرکت ملی صنایع مس ایران
چهارشنبه 4 مهر ماه 1397
Wednesday 26 September 2018
کد مطلب : ‌7012

کاهش قیمت فلز سرخ؛ دائمی یا موقت؟

مس پرس: بازار مس از ابتدای هفته جاری شاهد کاهش ارزش مس بود ولی پیش‌بینی‌ها حکایت از این می‌کند که چشم‌انداز بهبود رشد اقتصادی در چین و تقاضا در بازار و انتظارات برای افزایش تورم در سال 2017، از کاهش بیشتر قیمت‌ها تا حدود زیادی جلوگیری خواهد کرد.

کاهش قیمت فلز سرخ؛ دائمی یا موقت؟

به گزارش مس پرس، افزایش ذخایر مس در انبارهای بورس فلزات لندن در طول دو هفته گذشته فشار کاهشی بر قیمت‌ها وارد کرده است. از سوی دیگر، تقویت ارزش دلار و کاهش حجم معاملات در بازار فلزات اساسی ازجمله مس، با توجه به تعطیلات کریسمس در سطوح پایینی قرار دارد و منجر به افت بیشتر قیمت‌ها شده است.
افزون بر این موارد، یکی دیگر از دلایل کاهش تقاضا، اقدامات زیست‌محیطی چین نسبت به صنایع است. درواقع، دولت چین در واکنش به دود سنگینی که در سراسر چین به‌ویژه نواحی شمالی گسترش یافته است، اقدامات سخت‌گیرانه زیست‌محیطی را نسبت به صنایع معدنی در شمال کشور چین آغاز کرده است. این اقدام دولت چین، منجر به کاهش نرخ استفاده از ظرفیت در بخش‌های پایین‌دستی شده است، اما طبق گفته تحلیل‌گران متال بولتن، در حال حاضر مصرف‌کنندگان نهایی ذخایر زیادی ندارند و زمانی که این بازرسی‌های سخت‌گیرانه به اتمام برسد، بار دیگر تقاضا به‌سرعت افزایش خواهد یافت.


در چین، هدف‌گذاری برای دست‌یابی به رشد 6/5 درصد برای سال 2017 در آستانه تصویب است که خبر خوبی برای بخش معدن و صنایع معدنی است

براساس این گزارش، به‌رغم وجود نشانه‌های منفی در بازار فلزات اساسی ازجمله مس، ولی انتشار اخبار مثبت درباره برنامه‌های اقتصادی چین، انتظارات را برای بهبود قیمت‌ها در سال آینده افزایش داده است. در حال حاضر، اخبار حکایت از این می‌کند که در چین، هدف‌گذاری برای دست‌یابی به رشد 6/5 درصد برای سال 2017 در آستانه تصویب است که خبر خوبی برای بخش معدن و صنایع معدنی است.

همچنین، انتظار تداوم تزریق نقدینگی از طریق وام بانکی به‌منظور توسعه زیرساخت‌ها و مسکن در چین، رشد تقاضای کالاهای اساسی را تقویت می‌کند. مدیریت بدهی‌ها، کاهش هزینه و افزایش معافیت‌های مالیاتی و تلاش برای ادغام شرکت‌های دولتی بزرگ از طریق مشوق مالی و مدیریت حباب مسکن، از اهداف دیگر اقتصادی این کشور است که چشم‌انداز مثبتی برای بهبود قیمت‌ مس در سال آینده میلادی ایجاد کرده است.

googleplus  Facebook  Twitter  Cloob  Cloob  Cloob
نام‌ :
ایمیل :
نمایش داده نمی‌شود
متن :
 
عضویت در خبرنامه
نام‌ و نام‌خانوادگی:
ایمیل :