پایگاه خبری شرکت ملی صنایع مس ایران
پنج‌شنبه 3 خرداد ماه 1397
Thursday 24 May 2018
کد مطلب : ‌7013
مدیر مس منطقه کرمان:

اجرای ماده 31 و 35 قانون رفع موانع تولید، بازی برد-برد است

مس پرس: یکی از نتایج اجرای این دو ماده قانونی این است که پول از استان کرمان خارج نمی‌شود و در استان هزینه می‌شود که این یک بازی برد-برد است.

اجرای ماده 31 و 35 قانون رفع موانع تولید، بازی برد-برد است

به گزارش مس پرس، محمد حسنی مدیر مس منطقه کرمان در کارگروه تعامل صنعت، معدن و دانشگاه و تشریح ماده‌های 31 و 35 قانون رفع موانع تولید که با حضور مهدی حسینی‌نژاد سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان در سرچشمه برگزار شد؛ گفت: استفاده از بندهای قانونی 31 و 35 قانون رفع موانع تولید می‌تواند بسیار سودآور باشد و قطعاً نتایج مثبتی داشته باشد؛ به‌شرط اینکه از کانال درستی انجام شود.
وی در تشریح بندهای 31 و 35 قانون رفع موانع تولید گفت: برخی بندهای این دو ماده قانونی، نیازمند توضیحات بیشتر است و پیچیده بودن فرآیندهای برخی بندهای این دو ماده، استفاده از آنها را با مشکل مواجه کرده است.
حسنی با تأکید بر استقبال مس منطقه کرمان از این دو ماده گفت: ما از این دو ماده قانونی در زمینه معافیت حقوق دولتی و معافیت مالیاتی استقبال می‌کنیم؛ یکی از نتایج اجرای این دو ماده قانونی این است که پول از استان کرمان خارج نمی‌شود و در استان هزینه می‌شود که این یک بازی برد-برد است.

وی افزود: مس کرمان تاکنون تحقیقات و پژوهش‌های زیادی را انجام داده و در این زمینه قراردادهایی با دانشگاه‌ها منعقد شده است.
حسنی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به تعهد مس منطقه کرمان برای تولید گفت: مس تعهد و برنامه سالانه برای تولید دارد و این یک تعهد ثابت است.

مدیر مس منطقه کرمان افزود: افزایش بهره‌وری، کاهش قیمت و آماده به‌کار بودن تجهیزات و نگه‌داری از آنان در کنار تولید، برای ما بسیار حائز اهمیت است و هر زمان بودجه بیشتری بوده، کارهای پژوهشی فراوانی هم انجام شده و از توان متخصصان استفاده شده است.
شایان ذکر است؛ «کارگروه تعامل صنعت، معدن و دانشگاه و تشریح ماده‌های 31 و 35 قانون رفع موانع تولید» عصر دیروز با هدف بررسی معافیت‌های مالیاتی و حقوق دولتی با حضور مدیران سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان و مس منطقه کرمان و نمایندگانی از دستگاه‌های مربوط ازجمله اداره کل امور مالیاتی، دانشگاه‌ها، محیط زیست و منابع طبیعی در سرچشمه برگزار شد.

googleplus  Facebook  Twitter  Cloob  Cloob  Cloob
نام‌ :
ایمیل :
نمایش داده نمی‌شود
متن :
 
عضویت در خبرنامه
نام‌ و نام‌خانوادگی:
ایمیل :