پایگاه خبری شرکت ملی صنایع مس ایران
دوشنبه 4 تیر ماه 1397
Monday 25 June 2018
کد مطلب : ‌7023
در یازده‌ماهه امسال نسبت به دوره مشابه پارسال؛

واردات مس اژدهای زرد، 4 درصد رشد داشته است

مس پرس: کل واردات مس و محصولات ساخته‌شده مسی چین در طول یازده ماه نخست سال جاری 4/46 میلیون تن بوده است که یک رشد 4/3 درصدی را در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته نشان می‌دهد.

واردات مس اژدهای زرد، 4 درصد رشد داشته است

به گزارش مس پرس به نقل از متال بولتن، همچنین این کشور 1/76 میلیون تن کانه و کنسانتره مس در ماه نوامبر وارد کرده است، در حالی که این رقم در اکتبر سال جاری 1/36 میلیون تن گزارش شده بود. به‌این‌ترتیب، کل واردات کانه و کنسانتره مس چین در یازده‌ماهه ابتدایی سال جاری به 15/35 میلیون تن رسید که یک افزایش 30/5 درصدی را در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته نشان می‌دهد.
براساس این گزارش، طبق داده‌های اولیه منتشرشده توسط سازمان گمرک چین، واردات مس کارنشده و محصولات ساخته‌شده مسی این کشور در ماه نوامبر نسبت به ماه اکتبر بهبود یافته است. در ماه نوامبر، واردات مس و تولیدات ساخته‌شده مسی چین در سطح 380هزار تن قرار گرفت که افزایش 31 درصدی را در مقایسه با میزان مشاهده‌شده در ماه اکتبر که 290 هزار تن بود، نشان می‌دهد؛ اما در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته یعنی 460 هزار تن، 17 درصد کاهش یافته است.
واردات پایین محصولات مذکور در ماه اکتبر، ناشی از تعداد کمتر روزهای کاری در این ماه به دلیل تعطیلات ملی چین و همچنین عدم امکان آربیتراژ در اواخر ماه سپتامبر و در اکثر روزهای اکتبر است. تحلیل‌گران بر این باورند، سطح بالایی از نقل و انتقالات مس از انبارهای بورس فلزات لندن به چین، دلیل اصلی بهبود واردات در ماه نوامبر است. از ابتدای اکتبر تا اواخر ماه نوامبر، ذخایر مس در انبارهای LME نزدیک به 56 درصد کاهش یافته است. بخش بزرگی از این ذخایر، به کشور چین منتقل شده است.

googleplus  Facebook  Twitter  Cloob  Cloob  Cloob
نام‌ :
ایمیل :
نمایش داده نمی‌شود
متن :
 
عضویت در خبرنامه
نام‌ و نام‌خانوادگی:
ایمیل :