پایگاه خبری شرکت ملی صنایع مس ایران
پنج‌شنبه 3 خرداد ماه 1397
Thursday 24 May 2018
کد مطلب : ‌7031

آینده روشن فلز سرخ در هند

مس پرس: با توجه به رشد سریع اقتصادی هند و پیش‌‌بینی رشد حدود 7درصدی برای این کشور ازسوی کمیسیون اجتماعی- اقتصادی سازمان ملل آینده‌ روشنی برای مصرف مس در چهارمین اقتصاد بزرگ دنیا پیش‌‌بینی می‌شود.

آینده روشن فلز سرخ در هند


به گزارش مس پرس، در سال‌های آینده صنایع مصرف‌کننده اصلی مس ازجمله ساختمان، بیشترین سهم مصرف را در هند خواهد داشت و تجهیزات صنعتی، بخش انرژی، تجهیزات جنگی و راه‌آهن، رتبه‌های بعدی مصرف مس را در این کشور خواهند داشت. همچنین، دولت هند در نظر دارد برای ایجاد تعادل در بازار مس برنامه‌هایی را جهت اکتشاف و توسعه منابع این کشور انجام دهد.


با افزایش رشد اقتصادی هند در سال‌های آینده، مس به عنوان تعیین کننده سلامت اقتصاد یک کشور مصرف بیشتری خواهد داشت

براساس این گزارش، پیش‌بینی کارشناسان از افزایش مصرف مس در هند به این دلیل است که در سال‌های اخیر، دولت هند سیاست‌گذاری‌هایی را برای بهبود زیرساخت‌ها و عملی ساختن تغییرات مثبت سیاسی و اقتصادی در هند ازجمله ثبات سیاسی، کاهش بوروکراسی، سرمایه‌گذاری دولتی و مصرف داخلی در پیش گرفته است. دولت هند معتقد است این سیاست‌ها منجر به پویایی بیشتر بازار و رشد اقتصادی این کشور در آینده نزدیک می‌شود.
در این راستا، دولت اقدام به تشویق سرمایه‌گذاری‌های خصوصی در صنایع و هموار کردن مسیر صادرات کرده است. همچنین، اصلاحات مالیاتی ازجمله اجرای سیاست‌های مالیاتی پایدار در بنگاه‌های مالی و بخش خدمات، امکان سهولت شروع کسب‌وکار، پایین آوردن نرخ بهره و توسعه صادرات، از دیگر اقدامات دولت هند برای تحقق رشد اقتصادی است.
در مجموع، همه این اقدامات کارشناسان اقتصادی را به این موضوع خوش‌بین کرده است که با افزایش رشد اقتصادی هند در سال‌های آینده، مس به عنوان تعیین‌کننده سلامت اقتصاد یک کشور، مصرف بیشتری خواهد داشت.
شایان ذکر است، براساس تحقیق صورت‌گرفته ازسوی کمیسیون اجتماعی- اقتصادی سازمان ملل در حوزه آسیا- اقیانوسیه، پیش‌بینی می‌شود که رشد اقتصادی هند در سال آینده میلادی 7/6 درصد باشد. براساس این تحقیق، علت اصلی این روند صعودی در رشد اقتصادی هند به بازگشت ضرباهنگ سرمایه‌گذاری و تقویت بخش‌های تولیدی در زیر سایه اصلاحات ساختاری این کشور بازمی‌گردد.

googleplus  Facebook  Twitter  Cloob  Cloob  Cloob
نام‌ :
ایمیل :
نمایش داده نمی‌شود
متن :
 
عضویت در خبرنامه
نام‌ و نام‌خانوادگی:
ایمیل :