پایگاه خبری شرکت ملی صنایع مس ایران
جمعه 31 فروردین ماه 1397
Friday 20 Apri 2018
کد مطلب : ‌7053
مدیرکل راه‌آهن هرمزگان خبر داد

جابه‌جایی مس از طریق راه‌آهن هرمزگان دو برابر شد

مس پرس: 505 هزار و 714 تن مس به‌وسیله 8هزار و 613 دستگاه واگن از ابتدای سال جاری تاکنون جابه‌جا شده که در مقایسه با پارسال افزایش دو برابری داشته است.

جابه‌جایی مس از طریق راه‌آهن هرمزگان دو برابر شد


به گزارش مس پرس به نقل از ایرنا، محمد پورفخری مدیرکل راه‌آهن هرمزگان با بیان این مطلب گفت: از این میزان کالا، 219هزار و 582 تن مس از کارخانه مس سرچشمه کرمان با 3هزار و 906 واگن و 286 هزار و 132 تن مس از کارخانه سونگون آذربایجان شرقی با 4هزار و 707 واگن انتقال یافته است.
وی ادامه داد: 46هزار و 956 تن مس توسط 794 واگن نیز در این مدت از معدن مس سرچشمه کرمان جابه‌جا شد.
مدیرکل راه‌آهن هرمزگان اظهار داشت: میزان مس جابه‌جاشده از کارخانه سونگون آذربایجان شرقی نیز در این مدت برابر با 228هزار و 328 تن بوده که به‌وسیله 3 هزار و 592 واگن حمل شده است.
پورفخری با اشاره به رشد به‌وجودآمده در جابه‌جایی با خطوط ریلی گفت: میزان مس حمل‌شده توسط خطوط ریلی به هرمزگان در سال جاری برابر با 84 درصد و از لحاظ تعداد واگن‌های حمل‌کننده، 96 درصد رشد داشته است.
وی تصریح کرد: محدودیتی برای حمل‌ونقل مس توسط راه‌آهن وجود ندارد و به هر میزان که کارخانه‌ها تقاضا داشته باشند امکان جابه‌جایی وجود دارد.
شایان ذکر است؛ در سال‌های گذشته با توسعه حمل‌ونقل ریلی در کشورهای مختلف، این بخش نقش بسزایی در کاهش قیمت تمام‌شده محصولات معدنی داشته است و امکان رقابت‌پذیری بیشتری را به‌وجود آورده است، به‌طوری‌که نوسانات GDP در کشورهای مختلف دنیا در راستای توسعه حمل‌‌و نقل اتفاق می‌افتد. در همین زمینه، فعالان اقتصادی در بخش معدن معتقدند که رشد اقتصادی در افق 1404 به‌ویژه در بخش معدن نیازمند توسعه حمل‌ونقل ریلی در کشور است و موجبات توسعه معادن، افزایش سهم معادن در اقتصاد کشور و صادرات مواد معدنی را به کشورهای مختلف فراهم کند.

googleplus  Facebook  Twitter  Cloob  Cloob  Cloob
نام‌ :
ایمیل :
نمایش داده نمی‌شود
متن :
 
عضویت در خبرنامه
نام‌ و نام‌خانوادگی:
ایمیل :