پایگاه خبری شرکت ملی صنایع مس ایران
دوشنبه 21 آبان ماه 1397
Monday 12 November 2018
کد مطلب : ‌7055
مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران:

به‌رغم مشکلات، تعدیل نیرو نداشتیم

مدیرعامل شرکت مس گفت: یکی از دلایل ما برای عدم تعدیل نیرو در سه سال گذشته، توجه به شرایط کشور و رسیدن به این احساس مشترک بود که همه آمده‌اند تا کار کنند و این باعث شد که مدیران و کارکنان به یک درک مشترک برسند تا همه با هم برای اهداف شرکت تلاش کنند.

به‌رغم مشکلات، تعدیل نیرو نداشتیم


به گزارش مس پرس، مهندس احمد مرادعلیزاده در نشستی که با حضور آقایان تورجان؛ قائم‌مقام فدراسیون بین‌المللی فلز اروپا- آسیا (IEMF)، یوجل؛ نایب‌رییس فدراسیون متال ترکیه، متین؛ رییس اتحادیه منطقه‌ای ترکیه، انگین؛ رییس اتحادیه منطقه‌ای اُپسان، یاراحمدیان؛ رییس مجمع عالی نمایندگان کارگران ایران، ابراهیمی؛ معاون منابع انسانی شرکت مس و اسلامی؛ رییس مجمع نمایندگان کارگران استان کرمان (شرکت مس) و عضو هیات‌مدیره مجمع عالی نمایندگان کارگران ایران برگزار شد، اظهار داشت: از تبادل تجربه فدراسیون‌های کارگری اروپا و آسیا با ایران خوشحالیم؛ چراکه این امر منجر به افزایش تجربه دو طرف شود.
وی با اشاره به شرایط تحریم و رکود در چند سال گذشته، گفت: به‌رغم چنین شرایطی، ارتباط اتحادیه‌های کارگری با مسئولان در بخش‌های مختلف و در حوزه وزارت کار خوب بود؛ به‌طوری‌که بحران‌ها در این زمینه افزایش پیدا نکرد.
مرادعلیزاده با تاکید بر این‌که نحوه پرداخت‌ دستمزد و حقوق در کشور، به‌ویژه در شرکت مس نشان می‌دهد که فاصله بین بالاترین تا پایین‌ترین دستمزد خیلی کم است، افزود: در حال حاضر، کمترین حقوقی که در شرکت مس به کارگران پرداخت می‌شود بیشتر از میزان حقوق مصوب دولت است.
وی تصریح کرد: خوشبختانه در شرکت مس علاوه بر عدالت نسبی، تا اندازه‌ای مساوات هم رعایت شده، که حتی این موضوع باعث اعتراض برخی شرکت‌های دیگر شده است.
مدیرعامل شرکت مس ادامه داد: برقراری عدالت باعث شد که کارمندان و کارگران در شرکت مس ارتباط‌شان خوب باشد و کارها به نحو بهتر و براساس برنامه‌ریزی‌ها پیش برود تا به هدف‌های خود برسیم.
مرادعلیزاده با اشاره به این‌که نمایندگان کارگری شرکت مس در آذربایجان و کرمان در همه بخش‌ها انتخاب شده‌اند، افزود: این نمایندگان، ارتباط خیلی‌خوبی با هم دارند و هر ماه معاونت منابع انسانی با نمایندگان کارگران تعامل دارد تا مسائل‌شان را مطرح کنند.
وی با اشاره به وجود نیروی انسانی مازاد در شرکت مس و به‌رغم وجود مشکلات در گذشته، تاکید کرد: یکی از دلایل ما برای عدم تعدیل نیرو در سه سال گذشته، توجه به شرایط کشور و رسیدن به این احساس مشترک بود که همه آمده‌اند تا کار کنند و این باعث شد که مدیران و کارکنان به یک درک مشترک برسند تا همه با هم برای اهداف شرکت مس تلاش کنند.
مدیرعامل شرکت مس با تاکید بر این‌که هم‌اکنون مسائل کارگری و بحث حقوق و دستمزد با یک برنامه‌ریزی مشخص در حال رفع شدن است تا همه از شرایط بهتری برخوردار باشند، گفت: حدود 25درصد از کارکنان‌ ما در آذربایجان و حدود 65درصد در کرمان هستند و به همین نسبت، حدود 30درصد از تولید ما در آذربایجان و 70 درصد در کرمان است.
مرادعلیزاده افزود: تولید مس ایران از سه معدن سونگون، میدوک و سرچشمه، رو به افزایش است و برنامه‌ریزی ما برای امسال تولید 280هزار تن مس محتوا است.
وی ادامه داد: با همت و تلاش همه مدیران، کارکنان و کارگران، شرکت مس از هر جهت وضعیت قابل قبولی دارد و بین شرکت‌های بورسی، از جایگاه بسیار خوبی برخوردار است.

قائم‌مقام فدراسیون بین‌المللی فلز اروپا- آسیا هم در این نشست گفت: یکی از رسالت‌های ما در فدراسیون، معرفی شرکت‌های مس موفق به کشورهای دیگر و نیز پیگیری و دفاع از حقوق کارگران این شرکت‌هاست.

تورجان ادامه داد: ما می‌توانیم فعالان صنعت مس را با همدیگر آشنا کنیم تا بستری برای تبادل تجربه و همکاری فراهم شود.
وی با اشاره به شعار فدراسیون که «تا زمانی که کارگر هست کارخانه و شرکت هم هست»، اظهار داشت: این فدراسیون آمادگی دارد تا در صورت نیاز شرکت‌ها، در زمینه آموزش با آن‌ها همکاری کند.
همچنین، رییس مجمع عالی نمایندگان کارگران ایران در حاشیه این نشست به مس‌پرس گفت: مجمع عالی، از تشکل‌های ملی ایران است که یکی از زیرمجموعه‌های آن، عضو فدراسیون بین‌المللی فلز اروپا- آسیا شده است.
سیدمحمد یاراحمدیان افزود: این مجمع، بیش از 5هزار کارگاه کوچک، متوسط و بزرگ تحت پوشش دارد؛ یکی از بزرگ‌ترینِ این مجموعه‌های کارگری متعلق به شرکت مس است که از افتخارات کشور ماست.
وی ادامه داد: مایل بودیم با توجه به حوزه تخصصی IEMF و شرکت مس و مشترکات زیادی که در حوزه فلز داریم، نشستی داشته باشیم تا سازوکاری برای تبادل تجربیات دو طرف، از منظر بخش کارگری، و فضایی بین مجموعه مس و IEMF و ترک‌متال فراهم شود.
رییس مجمع عالی نمایندگان کارگران ایران، با اشاره به گفت‌وگوهای صورت‌گرفته بین مدیرعامل شرکت مس و مجموعه‌های یادشده، اظهار امیدواری کرد با امضای یک تفاهم‌نامه بین شرکت مس و مجموعه IEMF که از بزرگ‌ترین اتحادیه‌های بین‌المللی کارگری در حوزه فلز است، سازوکاری برای همکاری‌های مشترک فراهم شود.

دیدار مدیرعامل مس با هیات کارگری

دیدار مدیرعامل شرکت مس با هیات کارکری

دیدار مدیرعامل شرکت مس با هیات کارگری

دیدار مدیرعامل شرکت مس با هیات کارگری

googleplus  Facebook  Twitter  Cloob  Cloob  Cloob
نام‌ :
ایمیل :
نمایش داده نمی‌شود
متن :
 
عضویت در خبرنامه
نام‌ و نام‌خانوادگی:
ایمیل :