پایگاه خبری شرکت ملی صنایع مس ایران
دوشنبه 4 تیر ماه 1397
Monday 25 June 2018
کد مطلب : ‌7131
با دستور رئیس‌جمهور

بهره‌برداری از معدن و کارخانه فرآوری مس چهل‌کوره آغاز شد

در سفر رئیس‌جمهور و هیأت همراه به استان سیستان‌وبلوچستان به‌منظور افتتاح پنج طرح بزرگ عمرانی و معدنی، دکتر حسن روحانی با ارسال پیام ویدئوکنفرانسی، دستور بهره‌برداری از مجتمع معدنی مس چهل‌کوره زاهدان را صادر کرد.

بهره‌برداری از معدن و کارخانه فرآوری مس چهل‌کوره آغاز شد

به گزارش مس پرس، مهندس احمد مرادعلیزاده، مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران، در مجتمع حضور یافت و با ارائه گزارشی اجمالی از اقدامات انجام‌شده در معدن چهل‌کوره ازطریق ویدئوکنفرانس به رئیس‌جمهور، معدن و کارخانه مس چهل‌کوره را رسماً افتتاح کرد.

گفتنی است؛ طرح تجهیز و راه‌اندازی معدن و کارخانه تغلیظ چهل‌کوره، یکی از پروژه‌های توسعه‌ای شرکت ملی صنایع مس ایران است که با هدف توسعه اشتغال‌زایی و حمایت از مناطق محروم در استان سیستان و بلوچستان به انجام رسیده و بیش از 140میلیارد تومان و 8 میلیون یورو برای این پروژه سرمایه‌گذاری شده است. با بهره‌برداری کامل طرح، 225 نفر از مردم منطقه و فارغ‌التحصیلان بومی در این معدن به‌صورت مستقیم مشغول به‌کار خواهند شد. علاوه بر این، پس از راه‌اندازی کارخانه زمینه‌های ایجاد اشتغال غیرمستقیم در منطقه نیز فراهم می‌شود. این طرح به‌منظور تجهیز و بهره‌برداری از معدن چهل‌کوره به ظرفیت 300هزار تن خاک سولفیدی و تولید سالانه 16700 تن کنسانتره مس با متوسط عیار 20درصد در سال تعریف شده است.

googleplus  Facebook  Twitter  Cloob  Cloob  Cloob
نام‌ :
ایمیل :
نمایش داده نمی‌شود
متن :
 
عضویت در خبرنامه
نام‌ و نام‌خانوادگی:
ایمیل :