پایگاه خبری شرکت ملی صنایع مس ایران
پنج‌شنبه 3 خرداد ماه 1397
Thursday 24 May 2018
کد مطلب : ‌7153
رئیس هیأت‌مدیره خانه معدن ایران:

مس در 96 ارزش‌ افزوده بالایی را تجربه می‌کند

مس پرس: در حوزه مس، با توجه به طرح‌های مختلف در بخش ذوب یا تغلیظ، پالایشگاه، نیروگاه و طرح‌های زیرساختی که هم‌اکنون در حال اجراست، به نظر می‌رسد ارزش‌ افزوده بالایی در سال 1396 تجربه شود.

مس در  96 ارزش‌ افزوده بالایی را تجربه می‌کند

به گزارش مس پرس، رئیس هیأت‌مدیره خانه معدن ایران در گفت‌وگو با جام‌جم، با بیان این مطلب و با اشاره به وضعیت بازار مس در سال 96، گفت: در سال 2017 (1396) به دلیل افزایش قیمت و رونق نسبی بازار، تقاضا برای کاتد مس بیشتر خواهد بود.
محمدرضا بهرامن تصریح کرد: امید است افزایش قیمت‌های جهانی مس تا رشد یک‌درصدی تداوم داشته باشد و بتوانیم با استفاده از منابع بانکی و داخلی، پروژه‌هایمان را ادامه دهیم و تا پایان سال 98 به ظرفیت جهانی در حوزه مس دسترسی یابیم.
رئیس هیأت‌مدیره خانه معدن ایران در گفت‌وگو با روزنامه «جام جم» به آینده مصرف فولاد در کشور اشاره کرد و گفت: هم‌اکنون، ایران در یک دوره توسعه قرار دارد که شدت مصرف فولاد در آن بالاست و احتمالاً از این بیشتر نیز خواهد شد و در صورت فراهم بودن شرایط، ایران با نرخ رشد سالانه 6/8 درصد می‌تواند در سال 2020 در زمینه تولید فولاد به خودکفایی برسد.
وی افزود: همچنین، اگر شرایط مهیا باشد و مشکلی در زمینه توسعه صنایع معدنی ایجاد نشود، در سال 2030، 50میلیون تن و در سال 2035 سالانه 65میلیون تن فولاد در ایران تولید می‌شود؛ اما هنوز از هدف‌گذاری 11درصدی دولت برای رسیدن به تولید سالانه 52 میلیون تن تا سال 2025 عقب هستیم.
بهرامن در ادامه، به چشم‌انداز مصرف آلومینیم در ایران اشاره کرد و اظهار داشت: براساس پیش‌بینی‌های صورت‌گرفته، تقاضای آلومینیم در بازار داخلی ایران نیز روند صعودی تا سال 2025 خواهد داشت، چراکه پیش‌بینی می‌شود تقاضای خودرو در ایران از 65/1 میلیون دستگاه در سال به حدود سه میلیون دستگاه تا سال 2025 افزایش یابد.
وی ادامه داد: علاوه بر این، بخش‌های دیگر صنعت ایران نظیر ساخت‌وساز و توسعه شهری در کنار صنایع الکتریکی از دیگر دلایل افزایش تقاضای آلومینیم در ایران خواهد بود؛ هم‌اکنون صنایع پایین‌دست وابسته به آلومینیم در کشور با کمترین ظرفیت خود (معادل 30درصد) در حال فعالیت هستند، چراکه دسترسی به آلومینیم در بازار داخلی ایران با محدودیت مواجه است؛ بنابراین، ایران باید تولید آلومینیم خود را برای پاسخ‌گویی به تقاضای داخلی و خارجی افزایش دهد.

googleplus  Facebook  Twitter  Cloob  Cloob  Cloob
نام‌ :
ایمیل :
نمایش داده نمی‌شود
متن :
 
عضویت در خبرنامه
نام‌ و نام‌خانوادگی:
ایمیل :