پایگاه خبری شرکت ملی صنایع مس ایران
دوشنبه 4 تیر ماه 1397
Monday 25 June 2018
کد مطلب : ‌7229
در دیدار مدیرعامل شرکت مس با وزیر صنایع بلاروس بررسی شد

تأسیس خط مونتاژ «بلاز» در استان کرمان

مس پرس: مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران با اشاره به فعالیت‌های گسترده معدنی در استان کرمان، به وزیر صنایع بلاروس پیشنهاد داد تا خط مونتاژ «بلاز» در کرمان ایجاد شود که با استقبال و موافقت طرف بلاروسی روبه‌رو شد.

تأسیس خط مونتاژ «بلاز» در استان کرمان


به گزارش مس پرس، احمد مرادعلیزاده مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران در جلسه مشترکی که با حضور مصطفی اویسی سفیر ایران در بلاروس، «ویتالی میخایلوویچ ووک» وزیر صنایع بلاروس و رییس کمیسیون مشترک همکاری‌های ایران و بلاروس و جمعی از فعالان صنعتی و معدنی و اتاق بازرگانی ایران در مینسک برگزار شد، بر گسترش همکاری‌های معدنی، به‌ویژه بازسازی و نوسازی ناوگان معدنی صنعت مس تاکید کرد.
مرادعلیزاده با اشاره به این‌که ایران ازنظر ذخایر معدنی دارای جایگاه ویژه‌ای در دنیاست و ازنظر ذخایر مس در رتبه هشتم جهان قرار دارد، گفت: استان کرمان دارای ذخایر معدنی چشمگیری در حوزه مس و سنگ‌آهن است و ازاین‌رو بسیاری از ماشین‌آلات معدنی ساخت بلاروس در این منطقه توسط شرکت‌های مختلف و در معادن مس و سنگ‌آهن مشغول به‌کار است که پیشنهاد می‌کنیم به‌خاطر این پتانسیل، خط مونتاژ بلاز در استان کرمان تأسیس شود.
مدیرعامل شرکت مس با تأکید بر زمینه‌های همکاری بلاز با شرکت مس اظهار داشت: ایران و بلاروس می‌توانند در تأمین برخی نیازمندی‌های متقابل و تولید مشترک ماشین‌آلات سنگین موردنیاز صنایع معدن، به‌ویژه صنعت مس ایران با هم همکاری ویژه‌ای داشته باشند.
براساس این گزارش،‌ «ویتالی میخایلوویچ ووک» وزیر صنایع بلاروس نیز در این دیدار ضمن استقبال از پیشنهاد شرکت ملی صنایع مس ایران، بر گسترش همکاری‌ها تأکید و با پیشنهاد تاسیس خط مونتاژ بلاز در استان کرمان موافقت کرد.
وی با بیان این‌که بلاروس خواهان خرید محصولات شرکت مس است گفت: در صورت تمایل شرکت مس، بلاروس آمادگی خرید بخشی از محصولات شرکت مس را برای تأمین نیازهای صنعتی خود دارد.
براساس نقشه راه توسعه روابط ایران و بلاروس که اردیبهشت‌ماه سال 95 در مینسک امضا شد، دو کشور با تنظیم و اجرای برنامه‌های متعدد بازرگانی، صنعتی، سرمایه‌گذاری مشترک و بازرگانی، افزایش ارزش روابط اقتصادی را از سالانه 75 میلیون دلار کنونی به 250 میلیون دلار تا پایان سال 2017 هدف‌گذاری کرده‌اند.
جمهوری بلاروس به مساحت 207 هزار و 600 کیلومترمربع با پایتختی مینسک در شرق اروپا هم‌مرز روسیه، اوکراین، لهستان، لیتوانی و لتونی قرار دارد و یکی از کشورهای پیشرفته و صاحب دانش فنی در بسیاری از رشته‌ها و تجهیزات صنعتی پس از فروپاشی شوروی در سال 1991 در منطقه است.

googleplus  Facebook  Twitter  Cloob  Cloob  Cloob
نام‌ :
ایمیل :
نمایش داده نمی‌شود
متن :
 
عضویت در خبرنامه
نام‌ و نام‌خانوادگی:
ایمیل :