پایگاه خبری شرکت ملی صنایع مس ایران
پنج‌شنبه 22 آذر ماه 1397
Thursday 13 December 2018
کد مطلب : ‌7239
آنتوفاگاستا پیش‌بینی کرد

کسری بازار مس در اواخر سال جاری

مس پرس: بنا بر گفته رئیس کمپانی آنتوفاگاستا، بازار مس در اواخر سال جاری احتمالاً در تعادل خواهد بود یا کسری اندکی را تجربه خواهد کرد.

کسری بازار مس در اواخر سال جاری

به گزارش مس پرس، «ژان پل لوکسیک»، رئیس کمپانی آنتوفاگاستا، با بیان این مطلب در نشست عمومی سالانه این کمپانی، دیدگاه خود درباره بازار مس را تشریح کرد و گفت: «با نگاهی به آینده می‌توان فهمید که بازار مس بیشتر تحت‌ تأثیر طرف عرضه قرار خواهد داشت و فاکتورهای تقاضا در مقایسه نقش کم‌رنگ‌تری را ایفا می‌کنند. وقفه‌های تولیدی نسبت به آنچه در ابتدا انتظار می‌رفت، بیشتر بوده است و هم‌اکنون پیش‌بینی می‌شود که بازار در پایان سال با تعادل همراه باشد یا کسری اندکی را تجربه کند.»
آخرین پیش‌بینی ارائه‌شده توسط آنتوفاگاستا مشابه دیدگاه این کمپانی در ماه‌های گذشته است. مدیرعامل آنتوفاگاستا در ماه آوریل پیش‌بینی کرده بود که «بازار مس در سال 2017 در تعادل خواهد بود.» معادن «اسکوندیدا» و «گراسبرگ» که دو معدن بزرگ دنیا به‌شمار می‌آیند در سال جاری با وقفه‌های تولیدی همراه بوده‌اند و این مسأله می‌تواند به‌طور قابل‌توجهی مازاد فعلی مشاهده‌شده را کاهش دهد. در همین زمینه، «گروه بین‌المللی مطالعات مس» به‌تازگی اعلام کرده که بازار مس طی دو ماه ابتدایی سال جاری شاهد مازادی برابر با 150هزار تن بوده است. «سازمان جهانی Metal Statistics» نیز اعلام کرده که در بازه ژانویه تا مارس، مازاد 148هزار تنی رخ‌ داده است، درحالی‌که طی سال گذشته درمجموع 199هزار تن مازاد ثبت شده بود.


زمانی که قیمت کالاهای اساسی در سال‌های 2013 تا 2015 کاهش یافت، کمپانی‌های معدنی تمرکز خود را بر کاهش هزینه‌ها معطوف ساختند. در شرایط فعلی، کمپانی آنتوفاگاستا به‌دنبال این است که بیشترین نتیجه را از عملیات موجود به‌دست آورد و هزینه‌های خود را کاهش دهد

زمانی که قیمت کالاهای اساسی در سال‌های 2013 تا 2015 کاهش یافت، کمپانی‌های معدنی تمرکز خود را بر کاهش هزینه‌ها معطوف ساختند. در شرایط فعلی، کمپانی آنتوفاگاستا به‌دنبال این است که بیشترین نتیجه را از عملیات موجود به‌دست آورد و هزینه‌های خود را کاهش دهد و به‌‌عبارتی بهره‌وری عملیاتی خود را بهبود بخشد. همچنین آنتوفاگاستا گزینه‌های توسعه‌ای خود را برای آینده حفظ کرده و از آمادگی آن‌ها برای رشد و توسعه در زمانی مناسب اطمینان حاصل می‌کند. این مقام مسئول عنوان کرد: «زمانی که احداث واحد تغلیظ جدید در معدن «لاس پلامبرس» در اواخر سال جاری تمام شود، این واحد تولیدی 55هزار تن مس به تولید سالانه اضافه خواهد کرد و مجموع تولید به بیش از 400هزار تن در هر سال می‌رسد.»
انتظار می‌رود هزینه‌های سرمایه‌ای برای این پروژه در سطح 1/50 میلیارد دلار قرار گیرد. همچنین، آنتوفاگاستا به‌دنبال توسعه معدن «سنتینلا» و افزایش تولید مس از واحدهای عملیاتی موجود به 140هزار تن است.
گفتنی است؛ کمپانی آنتوفاگاستا درمجموع 709هزار و 400 تن مس در سال گذشته تولید کرد که رشد 12/5 درصدی را در مقایسه با سال گذشته نشان می‌دهد.

googleplus  Facebook  Twitter  Cloob  Cloob  Cloob
نام‌ :
ایمیل :
نمایش داده نمی‌شود
متن :
 
عضویت در خبرنامه
نام‌ و نام‌خانوادگی:
ایمیل :