پایگاه خبری شرکت ملی صنایع مس ایران
دوشنبه 29 بهمن ماه 1397
Monday 18 February 2019
کد مطلب : ‌7276
مدیر روابط عمومی مس منطقه کرمان خبر داد

سرچشمه، میزبان شاعران رضوی

مس پرس | مدیر روابط عمومی مس منطقه کرمان گفت: بیست‌وسومین جشنواره ملی شعر رضوی از ششم تا هشتم مردادماه جاری، به میزبانی شهرستان رفسنجان و در شهر سرچشمه برگزار خواهد شد.

سرچشمه، میزبان شاعران رضوی

به گزارش مس‌پرس، «سیدعلی میرافضلی» با اعلام این خبر ادامه داد: پیشنهاد میزبانی شهرستان رفسنجان برای برگزاری این رویداد ملی فرهنگی که بیشتر در مرکز استان برگزار می‌شد، امسال از سوی فرماندار شهرستان مطرح شد.

وی افزود: خوش‌بختانه بنیاد بین‌المللی فرهنگی هنری امام رضا (علیه‌السلام) هم، این پیشنهاد را پذیرفت و در ادامه، با توجه به ظرفیت‌های موجود از نظر زیرساخت‌ها، فضای پذیرایی و امکانات مناسب در شهر سرچشمه، با افتخار میزبان این رویداد بزرگ فرهنگی و معنوی شدیم.
میرافضلی درباره روند برگزاری بیست‌وسومین جشنواره ملی شعر رضوی گفت: طبق روال هرساله، از بین آثاری که براساس فراخوان به دبیرخانه این جشنواره رسیده و مورد ارزیابی قرار گرفته، آثار 35 نفر از شاعران سراسر کشور برای حضور در مرحله نهایی انتخاب شده است.
وی با اشاره به این‌که این جشنواره همان‌طور که از نامش پیداست، ویژه شعرهایی است که در مدح و منقبت ائمه اطهار و به‌ویژه امام رضا (علیه‌السلام) سروده شده، گفت: جشنواره در دو بخش شعر کلاسیک و شعر نو برگزار و نفرات اول تا سوم هر بخش به انتخاب هیأت داوران، برگزیده و به جشنواره بین‌المللی امام رضا (علیه‌السلام) که هم‌زمان با زادروز آن حضرت در مشهد برگزار می‌شود، معرفی خواهند شد.
مدیر روابط عمومی مس منطقه کرمان، با بیان این‌که امیدواریم نماینده فرهنگی خوبی برای استان کرمان باشیم، ادامه داد: جشنواره ملی شعر رضوی، از سری برنامه‌های جشنواره بین‌المللی فرهنگی و هنری امام رضا (علیه‌السلام) است که در زمینه‌های مختلف فرهنگی و هنری برگزار می‌شود و استان کرمان از دو دهه پیش، میزبان بخش شعر در قالب جشنواره شعر رضوی بوده است.
میرافضلی در تشریح برنامه‌های جشنواره گفت: شاعران مهمان، روز جمعه ششم مرداد به شهر سرچشمه می‌رسند و برنامه عصر جمعه، دیدار و شعرخوانی با حضور شاعران رفسنجان و کرمان در فرهنگ‌سرای مس است و شنبه روز دوم جشنواره، با شعرخوانی بخش رقابتی همراه خواهد بود که 35 شاعر راه‌یافته به مرحله نهایی، آثار خود را در حضور هیأت داوران می‌خوانند.
وی در پایان گفت: برگزاری کارگاه ادبی با حضور داوران و کارشناسان و بازدید از مجتمع مس سرچشمه و خانه حاج‌آقاعلی،‌ از دیگر برنامه‌های جشنواره است و مراسم اختتامیه بیست‌وسومین جشنواره ملی شعر رضوی برای معرفی برگزیدگان، عصر یک‌شنبه هشتم مردادماه از ساعت 17 در تالار خیام دانشگاه ولی‌عصر(عج) رفسنجان برگزار خواهد شد.

googleplus  Facebook  Twitter  Cloob  Cloob  Cloob
نام‌ :
ایمیل :
نمایش داده نمی‌شود
متن :
 
عضویت در خبرنامه
نام‌ و نام‌خانوادگی:
ایمیل :