پایگاه خبری شرکت ملی صنایع مس ایران
چهارشنبه 22 مرداد ماه 1399
Wednesday 12 August 2020
کد مطلب : ‌7280
با پرونده‌ای درباره بهره‌وری انرژی و بهینه‌سازی مصرف؛

شماره تازه مجله «عصر مس» منتشر شد

سومین شماره از دوره تازه مجله «عصر مس» منتشر شد.

شماره تازه مجله «عصر مس» منتشر شد

 

به گزارش مس پرس، این نشریه با عنوانِ «رسانۀ مکتوبِ صنعت مس ایران»، شمارۀ 72 پی‌درپیِ «عصر مس» به‌شمار می‌رود و در 120 صفحه منتشر شده است.
در روی جلد این شماره که طرحی از چهره استاد زنده‌یاد «محمدابراهیم باستانی پاریزی» را بر خود دارد، به برگزاری آیین یادبود وی و امضای تفاهم‌نامه همکاری فرهنگی بین شرکت مس و دانشگاه تهران اشاره شده و این تیتر دیده می‌شود: «یک امضای فرهنگی». گزارش مربوط به این طرح و تیتر، در فصل نخست نشریه منتشر شده است.
آغاز فصل اول شماره سوم دوره تازه «عصر مس» اما، گفت‌وگویی مفصل با مهندس «احمد مرادعلیزاده» مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران است که تیتر این مصاحبه هم در روی جلد دیده می‌شود: «پنجره را باز کرده‌ایم».
ادامه فصل اول، پرونده ویژه این شماره است که به موضوع «انرژی در مس» اختصاص دارد و در آن، با یادداشت و گزارش و گفت‌وگو، به بحث بهره‌وری انرژی و بهینه‌سازی مصرف پرداخته شده است.
گزارشی درباره ورزش بانوان با تیتر «روزگار طلایی بانوان مسی»، از دیگر مطالب فصل اول نشریه است.
در فصل دوم شماره سوم که حال و هوایی تاریخی دارد، دو مصاحبه دیده می‌شود؛ گفت‌وگو با «آذر پرتوآذر» نخستین مدیرِ زن شرکت مس درباره تجربه‌ مدیریتی‌اش، و گفت‌وگو با «حبیب‌الله عبداللهی» درباره تاریخچه بومی‌سازی قطعات در شرکت مس.
گزارش و گفت‌وگو درباره دو پروژۀ علمی در مس منطقۀ کرمان و مس منطقۀ آذربایجان، از مطالب فصل سوم این نشریه با عنوانِ «در ستایش دانایی» است. «این خانه، شیشه‌ای است» عنوان فصل بعدی نشریه است و در فصل پنجم که با مروری گذرا بر مهم‌ترین خبرهای مس آغاز شده، گزارش مکتوب و مصور مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ملی صنایع مس ایران به چشم می‌خورد. صفحاتی درباره «شرکت خدمات بازرگانی معادن و فلزات غیرآهنی»، پایان‌بخش این فصل است و گفت‌و‌گو با «محمدجعفر ذبیحی» مدیرعامل این شرکت و چند یادداشت درباره سازمان و سازمان‌دهی، چالش‌های خلقِ یک ‌آینده متعالی  و موضوع تاب‌آوری، در آن دیده می‌شود.
یک روایت داستانی با عنوان «آچارفرانسه» و یادداشتی درباره «درست‌نویسی» با تیترِ «ات یا ها؟ یک مسأله هم، این است»، از مطالب فصل آخر نشریه‌اند.
گفتنی است؛ شمارۀ سوم دورۀ تازۀ مجلۀ «عصر مس» (شمارۀ پی‌درپی 72)، به تاریخِ تیر و مردادِ نودوشش منتشر شده است.

 

googleplus  Facebook  Twitter  Cloob  Cloob  Cloob
نام‌ :
ایمیل :
نمایش داده نمی‌شود
متن :
 
عضویت در خبرنامه
نام‌ و نام‌خانوادگی:
ایمیل :