پایگاه خبری شرکت ملی صنایع مس ایران
دوشنبه 4 تیر ماه 1397
Monday 25 June 2018
کد مطلب : ‌7297
گروه مطالعات بین‌المللی مس پیش‌بینی کرد

رشد تولیدات معدنی تا 2020

مس پرس: بر اساس مطالعات انجام‌شده توسط گروه مطالعات بین‌المللی مس (ICSG)، پیش‌بینی می‌شود که تولیدات معدنی در جهان شاهد رشد سالیانه 2/5 درصدی تا سال 2020 باشد. این در حالی است که رشد سالانه تولید معدنی در دوره پنج‌ساله اخیر، برابر با 4درصد بود.

رشد تولیدات معدنی تا 2020

به گزارش مس پرس، براساس گزارش این مؤسسه که در پایان جولای منتشر شد، انتظار می‌رود که ظرفیت کل واحدهای معدنی موجود در جهان در بازه زمانی 2018 تا 2020 بدون تغییر بماند؛ چراکه افزایش ظرفیت حاصل از توسعه واحدهای معدنی، قادر به جبران تعطیلی احتمالی واحدها و کاهش عیار معادن خواهد بود.
بر پایه این گزارش، پیش‌بینی می‌شود که تولید کنسانتره سهم 90درصدی از رشد تولید معدنی تا سال 2020 را در دست خواهد داشت و در این دوره، کشورهای چین، جمهوری دموکراتیک کنگو، پاناما، پرو و زامبیا، مهم‌ترین کشورها در رشد تولیدات معدنی خواهند بود. علاوه بر این، انتظار می‌رود که ظرفیت واحدهای ذوب نیز با رشد سالانه 1/8درصدی افزایش یابد. این در حالی است که رشد ظرفیت این واحدها طی پنج‌سال اخیر، سالانه حدود 3درصد بود. درباره واحدهای ذوب نیز، چین بیشترین سهم از رشد سالانه ظرفیت را در دست خواهد داشت و پس از آن کشورهای کنگو، هند، اندونزی، قزاقستان، مکزیک و مغولستان بیشترین تأثیر بر رشد ظرفیت ذوب جهانی را در اختیار خواهند داشت.
درنهایت، طبق پیش‌بینی این گزارش، تولید مس تصفیه‌شده تا سال 2020، با رشد 1/4درصد ادامه پیدا خواهد کرد که نسبت به متوسط رشد سالانه 3درصدی طی پنج‌سال گذشته، رقم کوچکی است. در زمینه مس تصفیه‌شده نیز، چین باز هم بیشترین سهم از رشد ظرفیت تولید جهانی را در اختیار خواهد داشت.

googleplus  Facebook  Twitter  Cloob  Cloob  Cloob
نام‌ :
ایمیل :
نمایش داده نمی‌شود
متن :
 
عضویت در خبرنامه
نام‌ و نام‌خانوادگی:
ایمیل :