پایگاه خبری شرکت ملی صنایع مس ایران
دوشنبه 4 تیر ماه 1397
Monday 25 June 2018
کد مطلب : ‌7302
گلنکور خبر داد

کاهش تولید هدف‌گذاری‌شده برای سال جاری

مس پرس: بر پایه گزارش گلنکور، این کمپانی تولید هدف‌گذاری‌شده برای سال 2017 را با 25هزار تن کاهش، در سطح 1/305 تا 1/355 میلیون تن قرار داد.

کاهش تولید هدف‌گذاری‌شده برای سال جاری

به گزارش مس پرس، تولید مس این کمپانی طی شش‌ماه نخست سال جاری به‌دلیل کاهش سطح عیار کانه‌ها در معادن و شرایط دشوار آب و هوایی، افت نه‌درصدی را نسبت به دوره مشابه سال گذشته تجربه کرد که همین امر موجب شد تا مقامات گلنکور تولید هدف‌گذاری‌شده برای سال جاری را 25هزار تن کاهش دهند.
براساس این گزارش، کمپانی گلنکور در طول شش‌ماهه ابتدایی سال، 642هزار و 900 تن مس تولید کرد؛ درحالی‌که طی دوره ژانویه تا ژوئن سال گذشته این میزان در سطح 703هزار تن ثبت شده بود. همچنین، تولید مس در سه‌ماهه دوم سال 2017 به 318هزار و 800 تن رسید که در مقایسه با سه‌ماهه نخست سال، افت 1/6 درصدی را نشان می‌دهد و نسبت به دوره مشابه سال گذشته 13درصد کاهش یافته است.
افت تولید عمدتاً به‌دلیل تمرکز بیشتر عملیات‌های معدن آنتامینا در ناحیه‌ای با کانه‌های مس کمتر بود. علاوه بر این، استخراج کانه‌هایی با سطح عیار پایین در معدن Antapaccay، شرایط آب و هوایی مرطوب در معدن موتاندا و کاهش تولید در الومبرا به‌دلیل عمر بالای این معدن نیز از دیگر دلایل افت تولید گلنکور در سه‌ماهه دوم سال جاری بودند.

googleplus  Facebook  Twitter  Cloob  Cloob  Cloob
نام‌ :
ایمیل :
نمایش داده نمی‌شود
متن :
 
عضویت در خبرنامه
نام‌ و نام‌خانوادگی:
ایمیل :