پایگاه خبری شرکت ملی صنایع مس ایران
پنج‌شنبه 22 آذر ماه 1397
Thursday 13 December 2018
کد مطلب : ‌7316
ذوب با تکنولوژی تازه

کوره فلش کارخانه ذوب مس سرچشمه راه‌اندازی شد

مس پرس: با شارژ کنسانتره در کوره فلش کارخانه ذوب مس سرچشمه، عملیات ذوب مس در این کارخانه با تکنولوژی جدید آغاز شد. این پروژه به‌زودی با حضور رئیس‌جمهور افتتاح خواهد شد.

کوره فلش کارخانه ذوب مس سرچشمه راه‌اندازی شد

به گزارش مس پرس، عصر دیروز (شنبه چهارم شهریورماه 96)، هم‌زمان با هفته دولت، با شارژ کنسانتره در کورۀ فلش کارخانۀ ذوب مس سرچشمه، عملیات ذوب مس در این کارخانه با تکنولوژی جدید آغاز شد. 

مهندس محمد حسنی، مدیر مس منطقۀ کرمان در گفت‌وگو با روابط‌عمومی منطقه، ضمن اعلام این خبر گفت: «طرح تغییر تکنولوژی کوره ریورب ذوب سرچشمه به فلش، از مهم‌ترین طرح‌های توسعه شرکت ملی صنایع مس ایران طی چهارسال گذشته است که علاوه بر بهینه‌سازی فرایند تولید و کاهش مصرف انرژی، در بهبود شرایط زیست‌محیطی منطقه نیز نقش مهمی دارد.»
وی افزود: «اجرای این طرح، 125 میلیون یورو و 208 میلیارد تومان هزینه در بر داشته است و با راه‌اندازی کوره فلش، ظرفیت تولید مس آندی حاصل از کنسانتره از 120هزار تن به 280هزار تن در سال افزایش می‌یابد.»
براساس این گزارش، طرح تغییر تکنولوژی ذوب مس سرچشمه، جزو ده طرح آماده افتتاح شرکت ملی صنایع مس ایران در مس منطقۀ کرمان است که با هزینه‌ای بالغ بر 3هزار میلیارد تومان اجرا شده و به‌زودی با حضور دکتر حسن روحانی، رئیس‌جمهوری اسلامی ایران افتتاح خواهند شد.

***

در زیر، تصویری از فرآیند ذوب فلش می‌بینید که توسط شرکت اتوتک طراحی‌ شده؛ در این تصویر، ورودی اکسیژن و کنسانتره و خروجی SO2 دیده می‌شود:

googleplus  Facebook  Twitter  Cloob  Cloob  Cloob
نام‌ :
ایمیل :
نمایش داده نمی‌شود
متن :
 
عضویت در خبرنامه
نام‌ و نام‌خانوادگی:
ایمیل :