پایگاه خبری شرکت ملی صنایع مس ایران
یکشنبه 26 خرداد ماه 1398
Sunday 16 June 2019
کد مطلب : ‌7338

«تاب‌آوری» منتشر شد

«تاب‌آوری» ضمیمه مجله «عصر مس»، نشریه داخلی شرکت ملی صنایع مس ایران است که در حوزه «اقتصاد مقاومتی» و «مسئولیت اجتماعی» منتشر می‌شود.

«تاب‌آوری» منتشر شد

به گزارش مس پرس، «تاب‌آوری» نشریه‌ای است برای تببین و ترویج رویکرد شرکت ملی صنایع مس ایران در حوزه اقتصاد مقاومتی، که اولین شماره آن به تاریخ شهریور 1396 و در 96 صفحه منتشر شده.

این نشریه چهار فصل دارد؛ در فصل نخست با عنوان «گفتمان»، مفهوم اقتصاد مقاومتی با رویکرد تاب‌آوری مورد بررسی قرار گرفته و تلاش شده نسبت شرکت مس با این مفهوم مشخص شود. گفت‌وگو با قائم‌مقام رئیس ستاد مدیریت اقتصاد مقاومتی شرکت مس با عنوان «پایداری در گرو تاب‌آوری» و گفت‌وگو با «حسین راغفر»، اقتصاددان درباره ارتباط مسئولیت اجتماعی و تاب‌آوری اقتصادی، از مطالب خواندنی این فصل است.

در فصل «اتاق فکر»، ادبیات نظری موجود در زمینه تاب‌آوری مرور شده است. «خط‌کش آسیب‌پذیری» که در آن شاخص‌های اندازه‌گیری تاب‌آوری اقتصاد یک کشور بررسی شده‌اند، ازجمله مقالات این فصل است.

«بازخوانی»، فصل سوم تاب‌آوری است و تجربه‌های جهانی موفق در تاب‌آور کردن اقتصادهای در حال‌ توسعه در آن مورد توجه قرار گرفته‌ است. تجربه «گرامین‌بانک» در بهبود معیشت جوامع روستایی با عنوان «کوچک زیباست» ازجمله آن‌هاست. در ادامه این فصل، تجربه‌های مشابه گرامین‌بانک در داخل کشور نیز بررسی شده‌اند.

در فصل آخر تاب‌آوری که  عنوان «جامعه محلی» را بر خود دارد، با «حمدالله رستمی شهربابکی»، مدیرکل دفتر آموزش، ترویج و تحقیقات تعاونی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت‌وگو شده است. رستمی شهربابکی که متولد شهربابک، یکی از مناطق عملکردی شرکت مس، است در این گفت‌وگو به بررسی عملکرد شرکت مس در حوزه مسئولیت اجتماعی می‌پردازد.

googleplus  Facebook  Twitter  Cloob  Cloob  Cloob
نام‌ :
ایمیل :
نمایش داده نمی‌شود
متن :
 
عضویت در خبرنامه
نام‌ و نام‌خانوادگی:
ایمیل :