پایگاه خبری شرکت ملی صنایع مس ایران
چهارشنبه 27 دی ماه 1396
Wednesday 17 Januray 2018
کد مطلب : ‌7364
مدیر مس منطقه کرمان:

کوره ذوب فلش سرچشمه، اوایل آبان‌ماه شارژ می‌شود

مس پرس: «محمد حسنی» مدیر مس منطقه کرمان صبح امروز در جلسه تولید مجتمع مس سرچشمه اعلام کرد: با تلاش جهادی همه واحدهای توسعه‌ای، تولیدی و پشتیبانی مس، عملیات شارژ کوره فلش سرچشمه، بعد از تعمیرات صورت‌گرفته، هفته آینده آغاز می‌شود.

کوره ذوب فلش سرچشمه، اوایل آبان‌ماه شارژ می‌شود

به گزارش مس پرس، حسنی در پایان جلسه تولید با اشاره به حادثه هفدهم شهریور در کوره فلش، گفت: این حادثه، ظرفیت تبدیل شدن به یک فاجعه را داشت، اما با جان‌فشانی و احساس مسئولیت همه افراد حاضر در روز حادثه، از بروز فاجعه انسانی و خسارت غیر قابل جبران تجهیزات جلوگیری شد.
مدیر مس منطقه کرمان افزود: این حادثه در زمان راه‌اندازی اتفاق افتاد، بنابراین پیمانکار تمامی مسئولیت حقوقی و قانونی و مالی آن را بر عهده گرفت و با توجه به بیمه بودن تجهیزات، روز بعد از حادثه نیز کارشناسان بیمه در محل حادثه حضور یافتند و به تعیین خسارت پرداختند و خسارت از طریق بیمه و پیمانکار جبران می‌شود.


در شش‌ماهه نخست امسال مس محتوی معدنی بیش از برنامه تولید‌ شده و درآمد شرکت وابسته به مس محتوی معدنی است و این حادثه تأثیری در مبلغ فروش خارجی نداشته و تعهدات داخلی نیز تمام و کمال انجام شده و کاتد عرضه‌شده در بورس کالا بیش از میزان تقاضا بوده است

محمد حسنی با اشاره به این‌که حوادث پیش‌بینی‌نشده در انجام پروژه‌ها امری طبیعی است، گفت: برآورد اولیه مدت‌زمان بازسازی و تعویض و نصب تجهیزات خسارت‌دیده چهارماه بود که با تلاش شبانه‌روزی همکاران ما و پرسنل پیمانکار، در کمتر از 45 روز کار به انجام رسید و همکاران ما از این حادثه درس‌های زیادی آموختند.
مدیر مس منطقه کرمان تاکید کرد: در شش‌ماهه نخست امسال مس محتوی معدنی بیش از برنامه تولید شده و درآمد شرکت وابسته به مس محتوی معدنی است و این حادثه تأثیری در مبلغ فروش خارجی نداشته و تعهدات داخلی نیز تمام و کمال انجام شده و کاتد عرضه‌شده در بورس داخلی فلزات، بیش از میزان تقاضا بوده است.
حسنی افزود: به‌رغم آن‌که سود شرکت از فروش کنسانتره بیشتر از کاتد است، با این‌حال سعی می‌کنیم برنامه تولید 195هزار تن کاتد را در پنج‌ماه آخر سال محقق کنیم.
مدیر مس منطقه کرمان، حساسیت‌ها در مورد فلش سرچشمه را قابل تقدیر دانست و گفت: تفاوت اساسی این پروژه با همه پروژه‌های توسعه‌ای مس در این است که پروژه‌های دیگر در کنار تولید اتفاق می‌افتاد و این پروژه در دل تولید اجرا شده و برای راه‌اندازی آن، ناگزیر از توقف سیستم ریورب و قطع زنجیره تولید بودیم.
وی از همه مسئولان ذی‌ربط که با حمایت و ایجاد فضای آرامش، کمک کردند که پروژه زودتر از موعد تعیین‌شده بازیابی و وارد مدار تولید شود، قدردانی کرد و مجاهدت‌های خاموش و شبانه‌روزی دست‌اندرکاران این پروژه را محصول این فضای آرامش دانست و گفت: حادثه فلش خیلی‌خوب مدیریت شد و همه تیم‌های کاری بلافاصله بعد از وقوع حادثه، روحیه خود را بازیافتند و کار بازسازی را آغاز کردند.

googleplus  Facebook  Twitter  Cloob  Cloob  Cloob
نام‌ :
ایمیل :
نمایش داده نمی‌شود
متن :
 
عضویت در خبرنامه
نام‌ و نام‌خانوادگی:
ایمیل :