پایگاه خبری شرکت ملی صنایع مس ایران
دوشنبه 29 بهمن ماه 1397
Monday 18 February 2019
کد مطلب : ‌7367
ارزیابی «محسن جلال‌پور» از جایگاه صنعت مس؛

مس در اقتصاد استان کرمان، سرآمد است

مس پرس | رئیس سابق اتاق بازرگانی ایران و کرمان در بازدید از غرفه شرکت مس در نمایشگاه توانمندی‌های اقتصادی استان کرمان در مشهد گفت: بومی‌سازی دانش در صنعت مس، موجب شکوفایی هرچه بیشتر آن و در نهایت، شکوفایی بیشتر اقتصاد استان و کشور شده است.

مس در اقتصاد استان کرمان، سرآمد است

به گزارش مس پرس، «محسن جلال‌پور» بیان داشت: برای بیان اهمیت صنعت مس کشور، جا دارد به این صحبت مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی استناد کنم که گفتند هرکس از مجموعه تخت جمشید بازدید می‌کند، لازم است که از معادن مس، به خصوص در سرچشمه بازدید کند تا عظمت این صنعت هم مشخص شود.
وی ادامه داد: در دهه چهل و زمانی که صنعت مس در حال تولد بود، مقامات ارشد اقتصادی کشور عنوان می‌کردند که به صنعتی دست یافته‌ایم که با تمام صنایع کشور برابری می‌کند.
این فعال اقتصادی افزود: معادن مس در حوزه اقتصادی، سرآمد معادن کشور است و خوش‌بختانه بعد از انقلاب اسلامی، بومی‌سازی دانش در صنعت مس موجب پویایی هرچه بیشتر آن و در نهایت، شکوفایی بیشتر اقتصاد کشور و استان شده است.
رئیس سابق اتاق ایران، مهم‌ترین چالش پیشِ‌روی صنعت مس را حاشیه‌سازی‌ها و مسائل غیرفنی عنوان کرد و گفت: متاسفانه با حاشیه‌سازی‌هایی که گاهی برای این صنعت صورت می‌گیرد و ریشه در مسائل سیاسی دارد، از چابکی و ترقی اقتصادی این صنعت جلوگیری می‌شود و من به جرأت می‌گویم اگر نگاه سیاسی به تصمیم‌گیری‌های فنی و اقتصادی شرکت مس تحمیل نشود، این صنعت اثرات بسیار بهتری را بر حوزه اقتصاد کشور و استان خواهد گذاشت.
جلال‌پور، تاثیر فعالیت‌های شرکت مس در سال‌های اخیر را بر اقتصاد استان کرمان بسیار مثبت دانست و گفت: بالاترین رقم مالیاتی در استان، از سمت شرکت مس پرداخت می‌شود و همین یک موضوع نشان می‌دهد که مس تا چه اندازه برای اقتصاد کرمان اهمیت دارد.
این فعال اقتصادی افزود: خوش‌بختانه با مدیریت مثبتی که بر قسمت‌های مختلف مس در سال‌های اخیر حاکم بوده، این نهاد علاوه بر توسعه اقتصادی خوبی که در مناطق عملکردی خود داشته، در بخش‌های اجتماعی و فرهنگی نیز اثرگذار بوده که این جای خوشحالی دارد.

googleplus  Facebook  Twitter  Cloob  Cloob  Cloob
نام‌ :
ایمیل :
نمایش داده نمی‌شود
متن :
 
عضویت در خبرنامه
نام‌ و نام‌خانوادگی:
ایمیل :