پایگاه خبری شرکت ملی صنایع مس ایران
دوشنبه 20 مرداد ماه 1399
Monday 10 August 2020
کد مطلب : ‌7380
با صفحاتی درباره «طرح احیا و توسعه کسب‌وکارها»؛

شماره تازه مجله «عصر مس» منتشر شد

مس پرس: چهارمین شماره از دوره تازه مجله «عصر مس»، با یک پرونده اقتصادی منتشر شد.

شماره تازه مجله «عصر مس» منتشر شد

به گزارش مس پرس، این نشریه با عنوانِ «رسانه مکتوبِ صنعت مس ایران»، شماره 73 پی‌درپیِ «عصر مس» به‌شمار می‌رود و در 120 صفحه منتشر شده است.
در روی جلد این شماره، تیتر «آفرینشِ ارزش مشترک» را می‌بینیم. این تیتر، مربوط به صفحاتی درباره «طرح احیا و توسعه کسب‌وکارها»ست که در فصل دوم مجله به آن پرداخته شده است. این طرح، از سری طرح‌های ستاد مدیریت اقتصاد مقاومتی شرکت ملی صنایع مس ایران است که چهارماه از اجرای آن در شهرستان شهربابک گذشته و در این صفحات، با گزارش و گفت‌وگو، اقدامات و دستاوردهای آن مرور شده است.
تیتر دیگر روی جلد، «حرکت صعودی مس» است و مربوط به گفت‌وگو با «محسن جلال‌پور» فعال اقتصادی و رئیس سابق اتاق بازرگانی ایران. این گفت‌وگو در آغاز فصل اول مجله آمده و بعد از آن، پرونده این شماره با عنوان «بازار مس» و با موضوع «شرکت مس و اقتصاد» دیده می‌شود که شامل گفت‌وگوهایی با مشاوران شرکت مس در حوزه‌های مالی، اقتصادی و سرمایه‌گذاری، و یادداشت‌هایی از کارشناسان و صاحب‌نظران این حوزه‌هاست. بازار داخلی و خارجی مس، صادرات و فروش و توسعه بازار، بورس و سهام و... از محورهای موضوعی این پرونده است.
در فصل دوم این شماره از «عصر مس»، صفحاتی هم به «ورزش مس» اختصاص یافته و با تیتر «دوی استقامت در میدان تحقق عدالت ورزشی»، به موضوع احداث ورزشگاه توسط شرکت مس در روستاها و شهرستان‌ها پرداخته شده است.
«رنگ فرهنگ در تار و پود سازمان» عنوان یادداشتی ادامه‌دار در فصل بعدی مجله است که به پژوهش رضایت‌سنجی کارکنان و بحث فرهنگ سازمانی اشاره دارد. گزارشی درباره اجرای نظام آراستگی در شرکت مس هم، از مطالب دیگر این فصل است.
در فصل چهارم شماره چهارم که حال‌وهوایی تاریخی دارد، مصاحبه‌ای دیده می‌شود با «رستم شاهوار»، از مدیران قدیمی شرکت مس. او در این گفت‌وگو، روایتی متفاوت از مس سرچشمه در دهه پنجاه ارائه می‌دهد. مروری بر یک سند تاریخی، و همچنین روایت «هاشم اطمینان» از کشف معدن مس سونگون، از دیگر مطالب این فصل تاریخی است.
گزارش، گفت‌وگو و یادداشت درباره روش «پاوِردِک» که در جهت بهینه‌سازی انفجار است و به‌تازگی در سرچشمه نیز از آن استفاده شده، مطالب فصل علمی این شماره را تشکیل می‌دهد.
فصل بعد، شامل مروری مصور و مکتوب بر مهم‌ترین خبرهای مس در دو ماه گذشته است و در نهایت، فصل آخر این شماره «عصر مس»، گزیده‌ای از مطالب ادبی و علمی چند تن از همکاران مس است.
گفتنی است؛ شماره چهارم دوره تازه مجله «عصر مس» (شماره پی‌درپی 73)، به تاریخِ شهریور و مهرماهِ نودوشش منتشر شده است.

googleplus  Facebook  Twitter  Cloob  Cloob  Cloob
نام‌ :
ایمیل :
نمایش داده نمی‌شود
متن :
 
عضویت در خبرنامه
نام‌ و نام‌خانوادگی:
ایمیل :