پایگاه خبری شرکت ملی صنایع مس ایران
سه‌شنبه 3 مهر ماه 1397
Tuesday 25 September 2018
کد مطلب : ‌7422
مدیر انبارها و سفارش‌های مس منطقه کرمان خبر داد

راه‌اندازی سیستم کدینگ در شرکت ملی صنایع مس ایران

مس پرس | مدیر انبارها و سفارش‌های مس منطقه کرمان گفت: سیستم کدینگ که در شرکت مس راه‌اندازی شده، علاوه‌ بر تضمین صحت اطلاعات، سرعت تأمین را بالا می‌برد و زبان مشترکی بین دفترهای فنی، واحدهای سفارش، بازرگانی و شرکت‌های تأمین‌کننده ایجاد خواهد کرد.

راه‌اندازی سیستم کدینگ در شرکت ملی صنایع مس ایران

به گزارش مس پرس، «نجف شیخی» در گفت‌و‌گو با روابط عمومی مس منطقه کرمان با بیان این مطلب و با تأکید بر این‌که با اجرای این پروژه، روند تأمین باکیفیت کالا تضمین می‌شود، گفت: سیستم کدینگ حاصل یک عارضه‌یابی برای شرایط کنونی بود تا کالاهایی با مشخصات ناقص، متفاوت و یا مشخصات مشترک که در انبارهای مختلف قرار گرفته، شناسایی شوند.
وی افزود: وقتی مشخصات کاملی از کالا داشته باشیم، می‌توانیم آن را به جایی که نیاز بالاتری وجود دارد منتقل کنیم؛ همچنین با کدینگ می‌توان برای سفارش و خرید کالا سریع‌تر اقدام کرد تا زمان تأمین کالا کم شود.
وی تصریح کرد: پس از این عارضه‌یابی و شناسایی مشکلات، در نهایت پروژه کدینگ برای برطرف‌کردن این مسأله تعریف شد و از ابتدای آذرماه سال 95 کار خود را آغاز کرد.
نجفی ادامه داد: در اجرای این پروژه، برای کالاهای کاملاً یکسان -صرف‌نظر از این‌که در کدام انبار باشند یا کالاهایی که شاید در دو تجهیز استفاده شوند اما کاملاً مشابه هستند- یک کد صادر می‌شود.
مدیر انبارها و سفارش‌های مس منطقه کرمان گفت: مشخصاتی که برای کالا تهیه می‌شود کاملاً نظام‌مند و مبتنی بر الگویی ا‌ست که بعد از ساعت‌ها جلسه و مذاکره و استفاده از تجربه کارشناسان امور انبارها و سفارش‌های منطقه کرمان تهیه شده است.
شیخی خاطرنشان کرد: این مشخصات برای واحدهای تولیدی (دفترهای فنی) و واحدهای سفارش که تکمیل مشخصات را بر این اساس انجام می‌دهند و هم برای شرکت خدمات بازرگانی از اهمیت بالایی برخوردار است.
شیخی با بیان این‌که سیستم کدینگ در صنایع مس ایران از لحاظ دقت در الگوها منحصربه‌فرد بوده و این کد منحصراً مربوط به مس است، افزود: انتخاب الگوریتم این پروژه کاملاً دقیق و مبتنی بر نیاز شرکت است و در مقیاس جهانی، کاری بسیار علمی و دقیق است.
وی افزود: این پروژه از تأمین به‌موقع و درست قطعاتی که در طول سال، چندصد میلیارد تومان برای شرکت هزینه دارند، حمایت می‌کند و درواقع برای اصلاح روند تأمین کالا و جلوگیری از هدررفت و هدفمند کردن هزینه‌ها اجرا شده و در قبال هزینه‌های صرف‌شده برای آن، پروژه‌ای ارزان‌قیمت و ماندگار است.
مدیر انبار و سفارش‌های مس منطقه کرمان با اشاره به این‌که پروژه کدینگ برای کل صنایع مس ایران تعریف شده، یادآور شد: این پروژه، ابتدا در سرچشمه و پس از آن در میدوک اجرا می‌شود و بعد در منطقه سونگون نیز اجرا خواهد شد.
شیخی گفت: ابتدا کالاهای جدید را در سرچشمه کدگذاری می‌کنیم و پس از 14روز در میدوک این کار صورت می‌گیرد، بعد از آن از ابتدای اردیبهشت سال 97 درخواست‌های جدید را با الگوهای این پروژه انجام می‌دهیم.
مدیر انبارها و سفارش‌های مس منطقه کرمان گفت: با راه‌اندازی این سیستم، برای حداقل 120هزار کالا در مس منطقه کرمان باید کدگذاری شود و با توجه به این‌که ایجاد سیستم کدینگ ظرافت‌های خاص خود را دارد، برای کدگذاری هر کالا با داشته‌های کنونی، 45 دقیقه زمان لازم داریم.

googleplus  Facebook  Twitter  Cloob  Cloob  Cloob
نام‌ :
ایمیل :
نمایش داده نمی‌شود
متن :
 
عضویت در خبرنامه
نام‌ و نام‌خانوادگی:
ایمیل :