پایگاه خبری شرکت ملی صنایع مس ایران
پنج‌شنبه 22 آذر ماه 1397
Thursday 13 December 2018
کد مطلب : ‌7439
مدیر دفتر همکاری‌های علمی دانشگاه علم و صنعت ایران در بازدید از مس سرچشمه:

امیدواریم بازدیدها به هم‌افزایی منجر شود

مس پرس: مدیر دفتر همکاری‌های علمی، صنعتی و فناوری دانشگاه علم و صنعت ایران، ضمن تاکید بر ضرورت توسعه همکاری‌های مس و دانشگاه، گفت: مس سرچشمه مجموعه بزرگی از فعالیت‌های معدنی و صنعتی است و برند بین‌المللی آن افتخاری برای کشور است.

امیدواریم بازدیدها به هم‌افزایی منجر شود

به گزارش مس پرس به نقل از روابط عمومی مس منطقه کرمان، تعدادی از اعضای هیأت‌ علمی دانشگاه علم و صنعت ایران با هدف آشنایی بیشتر با مجتمع مس سرچشمه و بررسی خط تولید، از مجتمع مس سرچشمه بازدید کردند.
بر اساس این گزارش، «نورالله کثیری» مدیر دفتر همکاری‌های علمی، صنعتی و فناوری دانشگاه علم و صنعت ایران در حاشیه این بازدید درباره اهداف این سفر اظهار داشت: ما بازدیدهایی را به‌منظور عارضه‌یابی از معادن مختلف داشته‌ایم و امروز به‌همراه 19 نفر از اعضای هیأت‌ علمی دانشگاه علم و صنعت ایران از دانشکده‌های مکانیک، شیمی، فیزیک، برق، راه‌آهن و مواد- متالورژی برای بازدید از مس سرچشمه حضور یافتیم.
وی افزود: مس سرچشمه، مجموعه بزرگی از فعالیت‌های معدنی و صنعتی است و برند بین‌المللی آن افتخاری برای کشور است و جا دارد از زحمات مدیران این مجموعه از بدو تأسیس تاکنون تشکر کنیم.
کثیری گفت: در این بازدید همکاران ما با خط تولید و فعالیت‌های صنعتی و معدنی شرکت مس آشنا شدند و امیدواریم این شناخت در کنار مدارک و مستنداتی که از بخش پژوهش و توسعه مس سرچشمه دریافت خواهیم کرد، به بدنه استادان دانشگاه علوم و صنعت ایران منعکس شود تا منجر به مجموعه پیشنهاد‌هایی شود که زمینه‌های همکاری‌های فی‌مابین را به‌وجود آورد.
مدیر دفتر همکاری‌های علمی، صنعتی و فناوری دانشگاه علم و صنعت ایران گفت: سابقه فعالیت‌های مشترک بین مجتمع مس سرچشمه و دانشگاه علم و صنعت به 30سال پیش بازمی‌گردد و همکاری‌های خوبی در طول سال‌های گذشته داشته‌ایم و هم‌اکنون نیز فعالیت‌ها و قراردادهای مشترکی با این مجتمع بزرگ داریم.
کثیری با بیان این‌که دانشگاه علم و صنعت ایران در کشور به‌واسطه فعالیت‌های صنعتی خود شناخته می‌شود، خاطرنشان کرد: الگوی متنوعی از همکاری‌های دانشگاه و صنعت را طراحی کرده‌ایم و حدود 20 الگو در این زمینه‌ داریم که به صنایع عرضه می‌کنیم و امیدواریم این بازدید و بازدیدهای مشابه منجر به توسعه همکاری‌ها و هم‌افزایی شود که اثرات مثبتی برای مس و دانشگاه داشته باشد.
مدیر دفتر همکاری‌های علمی صنعتی و فناوری دانشگاه علم و صنعت ایران در پایان تأکید کرد: این نوع رفت‌وآمدها می‌تواند دانشگاه‌ها را به‌عنوان پشتیبانان علمی، فنی و تخصصی برای صنعت کشور مطرح کند تا وابستگی به منابع و دانش داخلی را منجر شود.

googleplus  Facebook  Twitter  Cloob  Cloob  Cloob
نام‌ :
ایمیل :
نمایش داده نمی‌شود
متن :
 
عضویت در خبرنامه
نام‌ و نام‌خانوادگی:
ایمیل :