پایگاه خبری شرکت ملی صنایع مس ایران
یکشنبه 26 خرداد ماه 1398
Sunday 16 June 2019
کد مطلب : ‌7487
مدیرعامل شرکت مس در حاشیه جشن قهرمانی فوتسال مس:

نتیجه‌گیری مس در ورزش باید اخلاقی و مداوم باشد

مس پرس: مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران، قهرمانی تیم فوتسال مس سونگون را یکی از افتخارات بزرگ ورزشی مس برشمرد و این قهرمانی را به خانواده شرکت مس و جامعه ورزش آن و همچنین مردم آذربایجان شرقی، بخصوص مردم ورزقان و سونگون تبریک گفت.

نتیجه‌گیری مس در ورزش باید اخلاقی و مداوم باشد

به گزارس مس پرس، مهندس «احمد مرادعلیزاده» در حاشیه مراسم جشن قهرمانی تیم فوتسال مس سونگون، در رابطه با سیاست‌های کلان شرکت مس در زمینه سرمایه‌گذاری در ورزش گفت: ما به ورزش به‌عنوان یکی از مهم‌ترین ابزارها برای تاثیرگذاری مثبت بر روی مسائل اجتماعی و فرهنگی مناطق تحت فعالیت مس نگاه می‌کنیم و درصددیم با استفاده از پتانسیل‌های بومی و محلی این مناطق، از طریق ورزش بر روی این موضوعات اثرگذار باشیم.

وی افزود: برای کسب موفقیت‌هایی از این دست که امروز شاهد آن هستیم، برنامه‌ریزی‌های اصولی انجام گرفته است و کادر مدیریتی باشگاه مس سونگون با استفاده از نیروهای بومی این مناطق و همچنین استفاده بسیار مفید از سایر پتانسیل‌هایی که در اختیار داشت، موجبات کسب این قهرمانی را فراهم کرد.

مدیرعامل شرکت مس با اشاره به نتایج سایر تیم‌های باشگاه‌های مس گفت: نگاه ما به نتیجه، نگاهی حرفه‌ای و پایدار است؛ ما هرگز نتایج و موفقیت‌های مقطعی را نمی خواهیم و معتقدیم اگر قرار بر موفقیت باشد باید اولا با اصول اخلاقی کسب شده باشد و در ثانی ماندگار و بادوام باشد؛ از همین‌روست که همین تیم فوتسال با برنامه‌ریزی سه‌ساله‌ای که در باشگاه خود داشت به موفقیت رسید.

وی ادامه داد: شاید امروز تیم‌های تخصصی فوتبال ما در کرمان یا رفسنجان هنوز به نتیجه‌ای که مدنظر ما و هواداران‌شان است دست پیدا نکرده باشند اما مطابق گزارش‌هایی که دریافت می‌کنیم برنامه‌هایی اصولی و حرفه‌ای برای باشگاه‌داری در آن‌ها در حال اجراست و این بستر لازم را برای موفقیت‌های ماندگار فراهم می‌کند. همچنین، رویکرد در این باشگاه‌ها نیز به سمت استفاده از ظرفیت‌های بومی متوجه شده است که در کادر فنی این تیم‌ها شاهد بودیم و این یکی دیگر از اهداف ما در ورزش مس است و همه این‌ها نشان می‌دهد که با فراهم شدن زمینه درست باشگاه‌داری در این مناطق، می‌توانیم از سال‌های آتی شاهد موفقیت و کسب نتایج مدنظر در این باشگاه‌ها از راه‌های اصولی خود باشیم؛ چون ما هیچ‌گاه به‌دنبال صِرف نتیجه‌گرایی در ورزش آن هم از طرق غیر اخلاقی و زودگذر نبوده‌ایم.

مرادعلیزاده شاکله کلی مدیریت‌ در باشگاه‌های ورزشی مس را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: با فرصت و حمایتی که در اختیار تمامی هیات‌مدیره‌های باشگاه‌های ورزش مس در سراسر ایران قرار گرفته است، خوش‌بختانه این باشگاه‌ها از نظر دیدگاه مدیریتی رفته‌رفته به سمت حرفه‌ای‌گری حرکت می‌کنند و ما شاهد تفاوت اساسی در زمینه دیدگاه مدیریت ورزش در مس نسبت به سال‌های گذشته هستیم.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر سرمایه‌گذاری شرکت مس در بحث ورزش گفت: براساس مصوبه قانونی که از مجمع شرکت مس دریافت می‌شود هرساله بخشی از درآمدهای شرکت مس به بحث ورزش همگانی و حرفه‌ای اختصاص داده می‌شود و ما براساس سیاست‌هایی که برای ورزش مس داریم، باشگاه‌هایی را به صورت محور مشخص کرده‌ایم که نه‌تنها دیدگاه استانی نسبت به آن‌ها وجود دارد که نگاه ملی به آن‌هاست و این باشگاه‌ها تثبیت‌شده‌اند.

مدیرعامل شرکت مس در رابطه با بودجه اختصاص‌یافته این شرکت به بحث ورزش در سال‌های اخیر گفت: ما به دلیل بحث‌های اقتصادی که در کل کشور از سال 92 حاکم بود، بحث افزایش بودجه را برای ورزش یا اقدامات فرهنگی مس نداشتیم اما با یک رقم ثابت و معقول در این زمینه کار کرده‌ایم و در همین سال‌ها به‌دلیل برنامه‌ریزی‌های خوبی که انجام گرفته، در بسیاری از رشته‌های ورزشی بهترین نتایج با هزینه‌کردهای معقول، حاصل شده است که قهرمانی تیم فوتسال مس یکی از آن‌ها بوده است.

 

googleplus  Facebook  Twitter  Cloob  Cloob  Cloob
نام‌ :
ایمیل :
نمایش داده نمی‌شود
متن :
 
عضویت در خبرنامه
نام‌ و نام‌خانوادگی:
ایمیل :