پایگاه خبری شرکت ملی صنایع مس ایران
سه‌شنبه 6 اسفند ماه 1398
Tuesday 25 February 2020
کد مطلب : ‌7516

شرکت مس موفق به کسب جایزه مدیریت انرژی با رتبه A شد

مس پرس: «بابک آذری» دبیر کمیته بهره‌وری انرژی مس منطقه کرمان، از کسب جایزه مدیریت انرژی با رتبه A توسط مس منطقه کرمان از بنیاد جهانی انرژی خبر داد.

شرکت مس موفق به کسب جایزه مدیریت انرژی با رتبه A شد

به گزارش مس پرس، آذری در گفت‌وگو با خبرنگار مجتمع مس سرچشمه گفت: رقابت مدل جایزه مدیریت انرژی ایران که یکی از مدل‌های تعالی است، به مدت چهارسال است که هرساله در ایران توسط انجمن مدیریت سبز ایران به نمایندگی از بنیاد جهانی انرژی (Energy Globe) که مقر آن در کشور اتریش است، برگزار می‌شود.
وی در توضیح مدل جایزه مدیریت انرژی ایران گفت: مدل جایزه مدیریت انرژی ایران یک مدل مدیریتی برای ارتقای جایگاه انرژی از یک منبع تولیدی اثربخش و کارا به یک مسئولیت زیست‌محیطی و اقتصادی است. این مدل براساس 7 معیار سنجیده می‌شود که پنج معیار آن را «تواناساز» می‌نامند؛ یعنی اقداماتی که سازمان انجام می‌دهد که شامل توسعه و نهادینه‌شدن تشخیص، خط مشی و راهبرد، برنامه‌ریزی، اجرا، پایش و کنترل نتایج است و دو معیار دیگر نتایجی هستند که سازمان کسب می‌کند.
وی تصریح کرد: یک شرکت در‌واقع با حضور در این خودآزمایی می‌تواند سطح خود را در زمینه مدیریت انرژی بیازماید و با ممیزی هرساله نسبت به ارتقای سطح یا حفظ سطح قبلی خود اقدام کند.
دبیر کمیته بهره‌وری انرژی مس منطقه کرمان با بیان این‌که مدل‌های تعالی در حوزه مدیریت انرژی، مدل‌های به‌روز در زمینه مدیریت انرژی در دنیا به‌شمار می‌روند، ادامه داد: از‌جمله فواید این مدل می‌توان به تصویر واقعی از کیفیت فعالیت‌های سازمان در حوزه انرژی، کاهش هزینه‌ها و نیاز به بهره‌وری سازمانی، امکان برنامه‌ریزی جامع برای ارتقای عملکرد، شناسایی حوزه‌های بهبود و سازمان‌دهی طرح‌های بهبود در چارچوبی واحد اشاره کرد.
آذری به دلایل حضور مس منطقه کرمان در مدل جایزه مدیریت انرژی ایران اشاره کرد و گفت: ارتقای برند شرکت مس با کسب گواهی‌نامه این جایزه از بنیاد جهانی اروپا، بهبود مستمر مدیریت انرژی با رعایت قالب و معیارهای مدل و مشخص شدن نقاط ضعف و قوت سازمان در زمینه مدیریت انرژی و تلاش برای ارتقای این جایگاه با ارائه نتایج ارزیابی از جمله مزایای حضور شرکت مس در مدل جایزه مدیریت انرژی ایران به‌شمار می‌رود.
وی خاطرنشان کرد: مدل جایزه مدیریت انرژی ایران به‌عنوان یک ابزار فراگیر و با نگرش جامع به تمام زوایای انرژی مصرفی مس منطقه کرمان، به لحاظ تصمیم‌گیری در حوزه کلان انرژی به کمک مدیران منطقه می‌آید تا آن‌ها را در شناخت دقیق‌تر ابعاد مصرف انرژی و مدیریت آن در مس منطقه کرمان یاری کند.
دبیر کمیته بهره‌وری انرژی مس منطقه کرمان افزود: شرکت ملی صنایع مس ایران در رقابت مدل جایزه مدیریت انرژی ایران در سال 94 با مرزبندی مجتمع مس سرچشمه رتبه B و در سال 95 با گسترش مرزبندی به مس منطقه کرمان رتبه B و در سال جاری با با روند رو به تکمیل پروژه استقرار سیستم مدیریت انرژی بر مبنای استاندارد ISO50001 با مرزبندی مس منطقه کرمان جایزه مدیریت انرژی را با رتبه A را کسب کرد.
وی یکی از اهداف مهم اداره بهره‌وری انرژی مس منطقه کرمان در سال‌جاری را تلاش در جهت حفظ یا ارتقای رتبه کسب‌شده در سال 95 بیان کرد و گفت: در این راستا، با مشاوره با کارشناسان انجمن مدیریت سبز و همچنین تلاش زیاد پرسنل زحمتکش این اداره در جهت مرتفع کردن نقاط ضعف و ارتقای امتیازات کسب‌شده در سال قبل، برای شرکت در ششمین دوره رقابت مدل جایزه مدیریت انرژی ایران در سال جاری اعلام آمادگی کرده و در آن شرکت کرد.
دبیر کمیته بهره‌وری انرژی مس منطقه کرمان تصریح کرد: هجدهمین دوره مراسم بنیاد جهانی انرژی روز 25 دی‌ماه با حضور شرکت‌های مطرح و نام‌آور ایرانی و نمایندگان بیش از 107 کشور جهان در حوزه‌های زمین(خاک) و آب و انرژی در سالن اجلاس سران تهران برگزار و شرکت مس به‌عنوان تنها شرکت ایرانی در کشور موفق به کسب جایزه مدیریت انرژی با رتبه A شد.
آذری این موفقیت را به مدیران شرکت مس، اعضای کارگروه‌های انرژی و همکاران اداره بهره‌وری تبریک گفت و افزود: این موفقیت سبب اعتباری بین‌المللی برای شرکت مس شده است.

googleplus  Facebook  Twitter  Cloob  Cloob  Cloob
نام‌ :
ایمیل :
نمایش داده نمی‌شود
متن :
 
عضویت در خبرنامه
نام‌ و نام‌خانوادگی:
ایمیل :