پایگاه خبری شرکت ملی صنایع مس ایران
جمعه 3 خرداد ماه 1398
Friday 24 May 2019
کد مطلب : ‌7517
در دی‌ماه محقق شد

رشد 52درصدی فروش «فملی» و افزایش 4درصدی پوشش سهم

مس پرس: مجموع فروش دی‌ماه شرکت ملی مس با رشد 52درصدی همراه شد و پوشش سهم از 7 به 11درصد رسید.

رشد 52درصدی فروش «فملی» و افزایش 4درصدی پوشش سهم

به گزارش مس پرس به نقل بورس پرس، شرکت ملی صنایع مس ایران با سرمایه 6هزار میلیارد تومانی، گزارش عملکردی دی‌ماه را منتشر کرد که براساس آن، در ماه گذشته موفق به فروش 592 میلیارد تومان انواع محصول (معادل 7درصد از بودجه) شده است. همچنین، مجموع کل فروش «فملی» از ابتدای سال مالی تاکنون به مبلغ 9509 میلیارد تومان معادل 74درصد از بودجه‌ رسیده و شرکت برای این‌که بخواهد بودجه را به صورت کامل محقق سازد، باید تا پایان سال مالی 2/03هزار میلیارد تومان دیگر فروش داشته باشد. کل مبلغ فروش این شرکت بورسی در سال مالی گذشته بیش از 7هزارمیلیارد تومان بوده و پیش‌بینی برای کل سال مالی 96، مبلغ 7/9هزار میلیارد تومان برآورد شده است.
در این میان، بیشترین مبلغ فروش در بودجه شرکت مربوط به کاتد مس است که تا پایان دی‌‌ماه موفق به پوشش 63درصدی آن شده است. مقدار فروش شرکت نسبت به آذر‌ماه با افت 84درصدی همراه بوده که بیشتر این افت فروش مربوط به فروش سنگ سولفور است. همچنین، مبلغ فروش نیز با افت 21درصدی همراه بوده است.
نرخ فروش محصولات اصلی هم با تغییراتی همراه بوده است. کنسانتره مس با افت پنج‌‌درصدی و کاتد مس نیز با افزایش ‌سه‌درصدی نسبت به ماه پیش به فروش رسیده‌اند.
حال، این شرکت معدنی در اصلاحیه جدیدی که منتشر کرده، مبلغ فروش دی‌ماه را در دو محصول کنسانتره مس و کاتد و مجموع فروش ماه مذکور را از 592‌میلیارد تومان به 903‌میلیارد تومان افزایش داده که پوشش سهم در دی‌ماه از 7 به 11درصد رسیده است. همچنین، شرکت در ده‌ماهه موفق به پوشش 78درصد از بودجه شده است.

googleplus  Facebook  Twitter  Cloob  Cloob  Cloob
نام‌ :
ایمیل :
نمایش داده نمی‌شود
متن :
 
عضویت در خبرنامه
نام‌ و نام‌خانوادگی:
ایمیل :