پایگاه خبری شرکت ملی صنایع مس ایران
یکشنبه 22 فروردین ماه 1400
Sunday 11 Apri 2021
کد مطلب : ‌7549
بی‌اچ‌پی خبر داد

افزایش درآمد از مس درشش‌ماهه اول 2018

مس پرس: کمپانی بی‌اچ‌پی در تازه‌ترین گزارش خود اعلام کرد که درآمد حاصل از عملیات‌های مس در نیمه اول سال مالی 2018 به6/38‌میلیارد دلار رسید که نسبت به درآمد 4/21میلیارد دلاری مدت مشابه سال قبل، 51/6درصد رشد داشته است.

افزایش درآمد  از مس درشش‌ماهه اول 2018

به گزارش مس پرس،‌ قیمت مس در ماه دسامبر رشد چشمگیری را تجربه کرد که عمدتاً به دلیل بهبود مصرف جهانی و تقویت رشد اقتصادی در چین بوده است. همچنین کمپانی بی‌اچ‌پی در گزارش خود تأکید کرده ‌است «با توجه به ممنوعیت واردات قراضه مس با عیار پایین به کشور چین و همچنین احتمال وقوع وقفه‌های تولیدی در آمریکای جنوبی به علت سر رسید تعداد زیادی از مذاکرات کارگری در آینده نزدیک، دیدگاه‌های سرمایه‌گذاران نسبت به بازار مس بهبود یافته است.» در‌همین‌حال، درآمد قبل از کسر بهره، مالیات و استهلاک در تمام عملیات‌های این کمپانی در سال مالی 2018 حدود 53درصد افزایش یافت و به 11/2میلیارد دلار رسید که این رشد عمدتاً به دلیل افزایش قیمت کالاهای اساسی و عملکرد قدرتمند عملیات‌های معدنی بوده است.
بر اساس این گزارش، قیمت سه‌ماهه مس در بورس فلزات لندن در سال 2017 بیش از 30‌درصد افزایش یافت و در پایان سال گذشته به 7 هزار و 251دلار برای هر تن رسید، در‌حالی‌که قیمت در ابتدای سال، 5هزار 541دلار در هر تن ثبت شده بود. همچنین خالص جریان نقدی عملیاتی در این کمپانی طی شش‌ماهه منتهی به پایان دسامبر 2017 برابر 7/3میلیارد دلار گزارش شد که نشان‌دهنده قیمت‌های بالاتر کالاهای اساسی و عملکرد مطلوب عملیات معدنی بوده است. «اندرو مکینزی»، مدیر اجرایی کمپانی بی‌اچ‌پی در همین زمینه گفت: «از این جریان نقدی استفاده شده است تا بدهی‌های بیشتری بازپرداخت شود و سود سهام افزایش یابد. همچنین این کمپانی نسبت به آینده مس دیدگاه مثبتی دارد و انتظار دارد طی چند سال آینده بازار جهانی مس نهایتاَ به تعادل رسیده و نسبت به شوک‌های عرضه به‌ویژه در بخش کنسانتره آسیب‌پذیر باشد.»
 

googleplus  Facebook  Twitter  Cloob  Cloob  Cloob
نام‌ :
ایمیل :
نمایش داده نمی‌شود
متن :
 
عضویت در خبرنامه
نام‌ و نام‌خانوادگی:
ایمیل :