پایگاه خبری شرکت ملی صنایع مس ایران
یکشنبه 26 خرداد ماه 1398
Sunday 16 June 2019
کد مطلب : ‌7555
متال‌بولتن عنوان کرد

بازار مس در تلاش برای رشد بیشتر

مس پرس: متال بولتن در تازه‌ترین گزارش خود به بررسی امکان رشد بالاتر قیمت‌ مس در سال 2018 پرداخته است و عنوان کرده است که افزایش احتمالی قیمت‌ها دور از انتظار نیست.

بازار مس در تلاش برای رشد بیشتر

به گزارش مس پرس، بازار مس، سال 2018 را با انتظارات بالای تحلیل‌گران و خوش‌بینی آن‌ها نسبت به تداوم حرکت صعودی قیمت‌ها شروع کرد. این خوش‌بینی همچنان امکان تحقق یافتن دارد، اما بازار مس تابه‌حال یکی از بازارهایی بوده که با افزایش موجودی انبارها در هر سه بورس بزرگ فلزات مواجه شده، پریمیوم‌ها عملکرد ضعیفی از خود نشان داده‌اند و اختلالات عرضه محسوسی در صنعت مشاهده نشده است.
این گزارش عنوان می‌کند که در شرایط کنونی نشانه‌های بسیار کمی از بروز کسری در بازار فیزیکی وجود دارد که این موضوع دیدگاه خوش‌بینانه تحلیل‌گران را تضعیف می‌کند. درنتیجه، فعالیت‌های سفته‌بازی در بازار کاهش یافته است و انتظار می‌رود قیمت مس تنها ازطریق تضعیف شاخص ارزش دلار بهبود پیدا کند.
متال‌بولتن در پایان تاکید می‌کند که افزایش احتمالی قیمت‌ها در ماه مارس همچنان دور از انتظار نیست، به‌ویژه در صورت تداوم ضعف دلار و همچنین با توجه به پیش‌ رو بودن فصل افزایش تقاضا، احتمال رشد قیمت‌ها وجود دارد.
گفتنی است؛ تحلیل‌گران متال‌بولتن، میانگین قیمت مس در بورس فلزات لندن در سه‌ماهه اول سال جاری را 7هزار و 185 دلار برای هر تن پیش‌بینی کرده بودند؛ اما اخیراً در پیش‌بینیِ اصلاح‌شده، میانگین قیمت‌ها به  7هزار و 90 دلار در هر تن کاهش یافته است.

googleplus  Facebook  Twitter  Cloob  Cloob  Cloob
نام‌ :
ایمیل :
نمایش داده نمی‌شود
متن :
 
عضویت در خبرنامه
نام‌ و نام‌خانوادگی:
ایمیل :