پایگاه خبری شرکت ملی صنایع مس ایران
یکشنبه 26 خرداد ماه 1398
Sunday 16 June 2019
کد مطلب : ‌7606
آخرین پیش‌بینی متال‌بولتن از قیمت فلز سرخ در 2018؛

مس بالای 7000 دلار معامله خواهد شد

مس پرس: اپکس متال بولتن که گزارش منحصربه‌فردی از بهترین تحقیقات و تحلیل‌‌ها درخصوص قیمت فلزات در بازار است و پیش‌بینی دقیقی را از قیمت سه‌ماهه‌ مس ارائه می‌کند منتشر شد.

مس بالای 7000 دلار معامله خواهد شد

بر اساس آخرین گزارش اپکس متال بولتن، مؤسسات Citi، Natixis، Deutsche Bank، Capital Economics و Société Générale به‌ترتیب بیش‌ترین دقت را در ارائه پیش‌بینی‌ها داشته‌اند. بر اساس مدل متوسط وزنی پیش‌بینی متال بولتن که نتایج 20 مؤسسه تحقیقاتی معتبر را در نظر می‌گیرد، احتمالاً متوسط قیمت مس در سه‌ماهه دوم سال جاری، 7,058 دلار بر تن، در سه‌ماهه سوم سال، 7,090 دلار بر تن و در سه‌ماهه پایانی سال جاری، 7,060 دلار بر تن خواهد بود.


نمودار زیر تغییرات قیمت مس تا سال 2024 را پیش‌بینی می‌کند.

نمودار 1-  پیش‌بینی قیمت مس توسط مدل اپکس متال بولتن


جدول زیر نیز به‌طور دقیق ارقام مربوط به میانگین وزنی و میانگین ساده پیش‌بینی مؤسسات، به همراه کم‌ترین و بیش‌ترین پیش‌بینی ارائه‌شده توسط مؤسسات مذکور را نشان می‌دهد.


جدول 1- پیش‌بینی قیمت مس توسط مدل اپکس متال بولتن

گفتنی است، اپکس متال بولتن، گزارش منحصربه‌فردی است که از بهترین تحقیقات و تحلیل‌ها درباره قیمت فلزات در بازار تشکیل‌شده و پیش‌بینی دقیق سه‌ماهه‌ای را ارائه می‌کند. همچنین این گزارش، بهترین تجزیه‌وتحلیل‌ها و تازه‌ترین پیش‌بینی‌ها برای فلزات قابل معامله در بورس فلزات لندن را با هم ترکیب می‌کند تا به یک پیش‌بینی جامع دست یابد. پیش‌بینی‌ها از تحلیل‌گران معتبر و مستقل دریافت و با توجه به میانگین وزنی آن‌ها، یک پیش‌بینی جامع تهیه می‌شود. میانگین وزنی با توجه به عملکرد گذشته تحلیل‌گران، در پیش‌بینی‌های بلندمدت و کوتاه‌مدت، ایجاد می‌شود؛ به‌طوری‌که افراد با توانایی‌های بیش‌تر و درک بازار، بیش‌ترین تأثیر را در پیش‌بینی جامع دارند.

googleplus  Facebook  Twitter  Cloob  Cloob  Cloob
نام‌ :
ایمیل :
نمایش داده نمی‌شود
متن :
 
عضویت در خبرنامه
نام‌ و نام‌خانوادگی:
ایمیل :