پایگاه خبری شرکت ملی صنایع مس ایران
یکشنبه 26 خرداد ماه 1398
Sunday 16 June 2019
کد مطلب : ‌7607

چشم‌انداز بسیار روشن فلز سرخ

اسکار لاندرتچ رئیس هیئت‌مدیره شرکت شیلیایی کودلکو در مصاحبه با مجله متال مارکت گفت: چشم‌انداز مس بسیار مثبت است و اگر کمپانی‌های معدنی چشم‌انداز بلندمدت کمپانی خود را با دیدگاه‌های بلندمدت منطقی ارزیابی کنند، نتیجه بسیار خوبی را شاهد خواهند بود.

چشم‌انداز بسیار روشن فلز سرخ

به گزارش مس پرس به نقل از متال بولتن، لاندرتچ در مصاحبه با مجله متال مارکت با اشاره به مشکلات زیاد کودلکو در طول بحران مالی جهانی در سال‌های 2008 و 2009 گفت: درس‌ها و تجربه‌های سختی از سقوط قیمت‌های مس گرفته ‌شده است که این تجربه باعث اعمال برنامه‌های کاهش هزینه‌ها، کاهش بدهی‌ها و افزایش بهره‌وری تیم‌های مدیریت کمپانی شده است.
رئیس هیئت‌مدیره شرکت کودلکو با بیان این‌که با رشد قیمت مس و همچنین سیاست‌های کاهش هزینه‌ها سود کمپانی کودلکو از روند رو به رشدی برخوردار شده است افزود: روند رو به رشد سود شرکت‌های معدنی با رونق خودروهای الکتریکی چشم‌گیر خواهد بود و رشد استفاده از خودروهای الکتریکی (EVs) منجر به افزایش تقاضای مواد اولیه مورد استفاده در باتری‌ها ازجمله لیتیوم، مس و کبالت خواهد شد.
وی همچنین تصریح کرد: بهبود اقتصاد در کشورهای غربی پس از آشفتگی سال‌های 2008 و 2009 عامل مهمی برای رشد تقاضای مس بوده است. علاوه بر این، این واقعیت که چین، بزرگ‌ترین مصرف‌کننده مس در جهان، موفق خواهد شد رشد اقتصادی خود را بدون هیچ‌گونه چالش عمده‌ای حفظ کند نیز موجب تقویت تقاضای مس خواهد شد.
وی در پایان با تأکید بر این‌که این سه روند موجب تقویت بازار مس می‌شود گفت: هم‌اکنون، چشم‌انداز مس بسیار مثبت است و اگر کمپانی‌های معدنی چشم‌انداز بلندمدت کمپانی خود را با دیدگاه‌های بلندمدت منطقی ارزیابی کنند، نتیجه بسیار خوبی را شاهد خواهند بود.

googleplus  Facebook  Twitter  Cloob  Cloob  Cloob
نام‌ :
ایمیل :
نمایش داده نمی‌شود
متن :
 
عضویت در خبرنامه
نام‌ و نام‌خانوادگی:
ایمیل :